کتاب «خسته نباشید عمو قاسم» در ابرکوه رونمایی شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، کتاب «خسته نباشید عمو قاسم» به نویسندگی و تصویرگری زنده‌یاد «خدیجه بابایی ابرقویی» با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی در ابرکوه رونمایی شد. این کتاب در ۱۶ صفحه مصور رنگی با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، کتاب «خسته نباشید عمو قاسم» به نویسندگی و تصویرگری زنده‌یاد «خدیجه بابایی ابرقویی» با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی در ابرکوه رونمایی شد.
این کتاب در ۱۶ صفحه مصور رنگی با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.
این اثر برای گروه سنی کودک نوشته شده و در آن سعی شده با تصویرهای جذاب و زیبا با زبانی کودکانه، بچه‌ها را با شخصیت سردار دل‌ها و مفهوم ایثار، جهاد و شهادت آشنا کند و بی‌تردید یکی از روش‌هایی که می‌تواند این مفاهیم ارزشمند را به روشنی به کودکان منتقل کند، تولید کتاب‌های داستانی است.
بر اساس روایت این کتاب؛ عمو قاسم، فرمانده مهربان و متواضعی بود که بچه‌ها را دوست داشت و نماد مقاومت و مهربانی بود.
علی پسر خردسال این داستان به تازگی با حاج قاسم آشنا شده و برای حاج قاسم نقاشی می‌کشد و می‌خواهد آن را برای حاج قاسم بفرستد. اما چند روز بعد خبر شهادت حاج قاسم پخش می‌شود و …
متأسفانه نویسنده کتاب پیش از چاپ این اثر همراه با همسرش مرحوم «محمدحسین فرج نژاد»، عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم و از اساتید برجسته سواد رسانه و صهیونیسم‌پژوهی کشور و سه فرزندشان ۲۹ تیر ۱۴۰۰ در یک سانحه رانندگی دار فانی را وداع گفتند.
خدیجه بابایی، دانش‌آموخته رشته گرافیک بود و طراحی لباس، پارچه، عکس و به طور کلی کارهای هنری انجام می‌داد و دوست داشت تصاویر کتاب‌ها به خصوص کتاب‌های داستانی کودک را ترسیم کند.
کتاب «یه جای کار ایراد داره» با موضوع انسان‌شناسی برای کودکان، دیگر اثر مرحومه بابایی است که نویسندگی و تصویرگری آن را انجام داده و پس از فوتش منتشر شده است.
وی همچنین تصویرگری کتاب «وقتش نیست» نوشته فاطمه صالحی را بر عهده داشته است.

منبع : مهر نیوز