کردستان رتبه اول اجرای طرح کشت قراردادی گندم را در کشور کسب کرد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کردستان، پیمان اسکندری اظهار کرد: کردستان با ۱۰۰ درصد، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۶ درصد، گلستان با ۹۳ درصد، لرستان با ۹۱ درصد و فارس با ۸۰ درصد رتبه های اول تا پنجم کشت قراردادی گندم در کشور را تا تاریخ ۱۸ دی ماه […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کردستان، پیمان اسکندری اظهار کرد: کردستان با ۱۰۰ درصد، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۶ درصد، گلستان با ۹۳ درصد، لرستان با ۹۱ درصد و فارس با ۸۰ درصد رتبه های اول تا پنجم کشت قراردادی گندم در کشور را تا تاریخ ۱۸ دی ماه سال جاری به خود اختصاص دادند.
وی اشاره به اینکه در قالب کشت قراردادی، امسال در ۲ میلیون هکتار از اراضی آبی کشور گندم کشت می شود، ادامه داد: سهم کردستان از این میزان ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: سطح کشت قراردادی گندم آبی در کردستان، ۲۹ هزار و ۸۹۳ هکتار است که این میزان معادل ۱۰۰ درصد تحقق یافته است.
اسکندری خاطرنشان کرد: تاکنون سه هزار و ۲۸۴ کشاورز در قالب چهار هزار و ۴۴۷ قرارداد در کشت قرادادی گندم آبی مشارکت دارند.
وی افزود: در کشت قراردادی، مطابق توافق بین خریدار و کشاورز، نهاده های تولید از سوی خریدار تأمین می شود و در پایان فصل برداشت هزینه های انجام شده از میزان خرید تضمینی کسر می شود.

منبع : مهر نیوز