کرمانشاه دارای بیش از ۹۰۰ هزار هکتار اراضی زراعی است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی چاله چاله ظهر یکشنبه در مراسم روز جهانی خاک که با حضور معاونین و مدیران جهاد کشاورزی و اساتید ملی و استانی دانشگاه‌های کرمانشاه در سالن آمفی تئاتر شهید سلیمانی برگزار شد، اظهار کرد: ۱.۵ درصد اراضی کشور و ۴.۸ میلیون تن تولیدات کشاورزی کشور به استان کرمانشاه اختصاص […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی چاله چاله ظهر یکشنبه در مراسم روز جهانی خاک که با حضور معاونین و مدیران جهاد کشاورزی و اساتید ملی و استانی دانشگاه‌های کرمانشاه در سالن آمفی تئاتر شهید سلیمانی برگزار شد، اظهار کرد: ۱.۵ درصد اراضی کشور و ۴.۸ میلیون تن تولیدات کشاورزی کشور به استان کرمانشاه اختصاص دارد که این مهم بیانگر این موضوع است که اقتصاد استان کرمانشاه متکی به کشاورزی است.
وی افزود: در استان کرمانشاه بیش از ۹۰۰ هزار هکتار اراضی زراعی وجود دارد که ۷۰۰ هزار هکتار آن دیم و ۲۰۰ هزار هکتار آن آبی ست و تولیدات کشاورزی استان نیز نزدیک به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با تاکید بر اهمیت موضوع خاک و ارتباط آن با بخش آب برای استمرار جایگاه اقتصاد کشاورزی در استان، تصریح کرد: انتظار می‌رود موضوع خاک نیز هم پایه با بخش آب مورد توجه مدیریت آب و خاک سازمان و دانشگاه‌ها قرار بگیرد.
چاله چاله بر اهمیت توسعه فعالیت‌های ترویجی برای حفظ منابع آب و خاک در استان تاکید کرد و گفت: اهمیت بخش آب و خاک در عرصه‌های کشاورزی باید به خوبی تبیین و ترویج شود تا این منابع حائز اهمیت برای آیندگان حفظ شود.
گفتنی است، در ادامه این مراسم و پس از برگزاری پنل‌های تخصصی از خادمین خاک و دانش آموزان برنده مسابقه نقاشی تجلیل به عمل آمد.

منبع : مهر نیوز