کرونا در چین ۷۱۹ قربانی گرفت/ شمار مبتلایان به ۳۴ هزار تن رسید

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از راشاتودی، نزدیک به سه هزار مورد جدید ابتلا به ویروس مرگبار کرونا در استان هوبی کشور چین تأیید شده است و در نتیجه مجموع مبتلایان به این بیماری که از ابتدای شیوع خود در ماه دسامبر تاکنون جان بیش از ۷۰۰ تن را گرفته، اندکی کمتر از […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از راشاتودی، نزدیک به سه هزار مورد جدید ابتلا به ویروس مرگبار کرونا در استان هوبی کشور چین تأیید شده است و در نتیجه مجموع مبتلایان به این بیماری که از ابتدای شیوع خود در ماه دسامبر تاکنون جان بیش از ۷۰۰ تن را گرفته، اندکی کمتر از ۳۵ هزار نفر است.
گفتنی است که به رغم گسترده‌تر شدن محدوده قرنطینه به چهار شهر دیگر در چین- با جمعیتی بالغ بر ۲۱ میلیون نفر- شمار قربانیان بیماری کرونا همچنان روبه افزایش است.
تا به امروز دست کم ۲۵ کشور در جهان مواردی از ابتلاء به این ویروس را گزارش داده اند که این امر مقامات بهداشت و درمان در کشورهای مختلف جهان را به اعمال تدابیر حفاظتی و صدور هشدارهای مسافرتی با امید محدود کردن دامنه شیوع این بیماری وادار ساخته است.
در این میان شماری از کشورها- از جمله آمریکا، روسیه، هند و انگلیس- با اعزام هواپیماهایی به چین اتباع و کارکنان رسمی خود را که در چین اقامت دارند، به طور اضطراری از این کشور خارج کرده اند.
با توجه به اینکه دولت چین تدابیر سختگیرانه ای را برای قرنطنیه شماری از شهرهای این کشور اتخاذ کرده است، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با تمجید از همتای چینی خود به خاطر رهبری «هوشیارانه» در مواجهه با شیوع این بیماری، تصریح کرد که پکن در مبارزه با این ویروس «موفق خواهد شد».