«کریمو» در سرایان سفید پوش شد

علیرضا خندان رو در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: خرو طبس با هشت میلی متر بارندگی و کریمو در شهرستان سرایان با پنج سانتی متر برف رکوردار باران و برف طی ۲۴ ساعت گذشته در خراسان جنوبی بوده‌اند. مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طبق پیش بینی‌ها بارش باران […]

علیرضا خندان رو در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: خرو طبس با هشت میلی متر بارندگی و کریمو در شهرستان سرایان با پنج سانتی متر برف رکوردار باران و برف طی ۲۴ ساعت گذشته در خراسان جنوبی بوده‌اند.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طبق پیش بینی‌ها بارش باران خفیف تا متوسط را استان شاهد بودیم، بیان کرد: این بارندگی‌ها در ارتفاعات به صورت برف بود.
خندان رو با اشاره به اینکه تا اواسط هفته جاری ناپایداری‌های جوی در خراسان جنوبی ادامه دارد، افزود: بیشتر بارندگی‌ها مربوط به ایستگاه خرو طبس بوده و در کریمو شهرستان سرایان نیز شاهد بارش برف بودیم.
وی در زمینه میزان بارندگی‌ها در استان ادامه داد: تا قبل از سامانه بارشی اخیر میزان بارندگی‌ها در خراسان جنوبی از ابتدای پاییز تنها ۱۰ میلی متر بوده که نسبت به بلند مدت ۵۴ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۵ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: مطابق الگوی نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش‌یابی، خراسان جنوبی تا اواسط هفته تحت تأثیر توده هوای ناپایدار خواهد بود که افزایش متناوب ابر را در پی دارد.
خندان رو یادآور شد: برای امروز افزایش دمای هوا را در بیشتر نقاط خراسان جنوبی پیش بینی می‌کنیم.