کشت قراردادی گیاهان دارویی در دستور کار قرار گیرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسن عنایتی کلیجی شامگاه یکشنبه در بازدید از مرکز بسته بندی گیاهان دارویی در بابلسر گفت: با هر تولیدکننده‌ای که مواجه می‌شویم بحث بازار را مطرح می‌کنند، اما در این مجموعه که امروز حضور پیدا کردیم بحث مواد اولیه را مطرح کردند و خوشبختانه در حوزه بازار مشکلی ندارند. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسن عنایتی کلیجی شامگاه یکشنبه در بازدید از مرکز بسته بندی گیاهان دارویی در بابلسر گفت: با هر تولیدکننده‌ای که مواجه می‌شویم بحث بازار را مطرح می‌کنند، اما در این مجموعه که امروز حضور پیدا کردیم بحث مواد اولیه را مطرح کردند و خوشبختانه در حوزه بازار مشکلی ندارند.
وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم کشت قراردادی گیاهان دارویی مدنظر قرار گیرد و زمینه‌ای برای توسعه کشت گیاهان دارویی و اشتغال در بخش اقتصادی فراهم شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: در مازندران گونه‌های فراوانی از گیاهان دارویی کشت می‌شود که فرصت خوبی برای فرآوری آن است.
استاندار مازندران و جمعی از مسئولان از مرکز بسته بندی و فرآوری گیاهان دارویی ۱۱۱ در شهرستان بابلسر بازدید کردند.
گفتنی است ۱۲۰ نوع گیاه دارویی در این شرکت تولید و فرآوری می‌شود و این شرکت تولیدکننده انواع محصولات غذایی است که صادرات زیادی به اروپا و کشورهای آسیایی دارد.

منبع : مهر نیوز