کشف دو تن و ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان کرمانشاه

در نیمه نخست امسال؛ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد: در ۶ ماه سپری شده از سال جاری دو تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار علی اکبر جاویدان در […]

در نیمه نخست امسال؛ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد: در ۶ ماه سپری شده از سال جاری دو تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار علی اکبر جاویدان در دیدار با مسئولان قضایی که به مناسبت هفته ناجا انجام شد، اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته پلیس و همراهی دستگاه قضایی امنیت خوبی در سطح استان حکم فرماست و ناامنی نگران کننده‌ای نداریم.
وی با اشاره وجود آسیب‌های اجتماعی در کشور و استان کرمانشاه، مدیریت این آسیب‌ها را کاری دشوار عنوان کرد و گفت: با این حال ماموران انتظامی شبانه روز در حال تلاش هستند و خوشبختانه تا حد زیادی هم توانسته اند این آسیب‌ها را کنترل کنند.
سردار جاویدان با اشاره به تلاش پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر، از کشف بیش از دو تن ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد در ۶ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: کشفیات امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین مبارزه با قاچاقچیان سلاح و مهمات را از دیگر برنامه‌های اولویت دار پلیس عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا یک هزار و ۳۷۵ قبضه سلاح کشف و جمع آوری شده که نسبت به سال قبل با رشد ۲۹ درصدی مواجه بوده است.
وی در خصوص ورود پلیس به پرونده‌های درگیری میان افراد و کمک به دستگاه قضایی برای خلوت‌تر شدن دادگاه‌ها گفت: در نیمه نخست امسال ۶۶۰۰ پرونده به مراکز مشاوره معاونت اجتماعی و کلانتری‌های استان ارجاع شده که ۷۶ درصد آن منجر به سازش شده است.
سردار جاویدان یادآوری کرد: در حوزه دستگیری مجرمان متواری و قاتلان فراری هم اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است که بیانگر اشرافیت پلیس است.این مقام عالیرتبه انتظامی در ادامه از حمایت‌های دستگاه قضایی نیز قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه با تعامل خوب و ضابطه‌مندی که وجود دارد فضا برای مجرمان ناامن شده است.وی با اشاره به اشتراک فراوانی که میان کار پلیس و دستگاه قضایی وجود دارد، افزود: اجرای عدالت، قانونمداری و برخورد با هنجارشکنان از جمله این اهداف مشترک است که نتیجه آن افزایش رضایتمندی مردم بوده است.
سردار جاویدان تصریح کرد: با اشرافیت پلیس و دستگاه قضایی، کرمانشاه جای افراد مجرم و خلافکار نیست و این افراد دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.
۱۰ درصد جرائم استان کرمانشاه را جرائم مهم تشکیل می‌دهد
پرویز توسلی زاده رییس کل دادگستری استان نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: ماموران پلیس کار بسیار سخت و وظیفه‌ای خطیر در جامعه برعهده دارند و به فضل الهی نیز تاکنون سربلند از آن بیرون امده اند.وی افزود: خوشبختانه تعامل خوبی نیز بین پلیس و دستگاه قضائی وجود دارد که همین تعامل، هم افزایی و هم فکری باعث شده امنیت خوبی در کرمانشاه حکمفرما و جرائم مهم تحت کنترل قرار داشته باشد.توسلی زاده با اشاره به وجود اشتراکات فراوان در برنامه‌های دستگاه قضایی و پلیس، گفت: امنیت‌آفرینی، برخورد با مجرمان، ایجاد آرامش و پیشگیری از وقوع جرم از جمله این مشترکات است.رئیس کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر اینکه در حوزه برخورد با جرائم باید ادبیات خود را تغییر دهیم، اظهار داشت: به دنبال مقصر گشتن و دیگری را متهم‌کردن کاری از پیش نمی‌رود، بلکه همه دستگاه‌های متولی باید با جدیت پای کار آمده و اقدامات لازم را در حوزه پیشگیری از وقوع جرم انجام دهند.
وی کنترل جرائم خُرد را عامل مهمی در پیشگیری از وقوع جرائم خشنی مانند قتل، تیراندازی و … برشمرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرم مسئله بسیار مهمی است که نباید فراموش شود.
توسلی زاده با بیان اینکه ۱۰ درصد جرائم استان را جرائم مهم تشکیل می‌دهند، افزود: همین مقدار هم زیاد است و همه باید برای اصلاح آن تلاش کنیم.
رئیس کل دادگستری استان همچنین با تقدیر از زحمات پلیس و اعلام حمایت دستگاه قضائی از برنامه‌های نیروی انتظامی، سردار جاویدان فرمانده انتظامی کرمانشاه را جزو افسران با برنامه و شجاع معرفی کرد و گفت: از زمان حضور ایشان در راس پلیس کرمانشاه شاهد ارتقاء امنیت در استان بوده‌ایم.وی همچنین با اشاره به بازدید‌های خود از کلانتری‌های کرمانشاه یادآوری کرد: خوشبختانه سطح دانش روسای این مراکز افزایش خوبی داشته است و این به تعامل و ارتباط بهتر با مردم کمک زیادی می‌کند.توسلی زاده همچنین به موضوع سوء قصد به رئیس کانون وکلای دادگستری کرمانشاه واکنش نشان داد و گفت: به صورت جدی پیگیر موضوع بوده و اجازه نمی‌دهیم عده‌ای سودجو به هر دلیل و بهانه‌ای باعث ایجاد ناامنی در جامعه شوند.

منبع : سردبیر پرس