کشف ۳۰۰ تن مرغ قاچاق در اصفهان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار محمدرضا میرحیدری صبح سه شنبه در اولین نشست خبری سال ۱۴۰۰ این فرماندهی با خبرنگاران ضمن قدردانی از شهروندان استان اصفهان به دلیل همراهی با پلیس در برقراری نظم و امنیت اظهار داشت: نمونه این همراهی را در چهارشنبه پایان سال و روز طبیعت در سطح استان شاهد بودیم. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار محمدرضا میرحیدری صبح سه شنبه در اولین نشست خبری سال ۱۴۰۰ این فرماندهی با خبرنگاران ضمن قدردانی از شهروندان استان اصفهان به دلیل همراهی با پلیس در برقراری نظم و امنیت اظهار داشت: نمونه این همراهی را در چهارشنبه پایان سال و روز طبیعت در سطح استان شاهد بودیم.

ورود ۱۸ میلیون خودرو به استان اصفهان در نوروز ۱۴۰۰

وی با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۴۰۰ با توجه به کاهش محدودیت‌ها، ۱۸ میلیون خودرو به استان اصفهان وارد شد، ابراز داشت: مدیریت تردد را در دستور کار داشتیم که عملکرد موفقی را رقم زدیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در نوروز ۱۴۰۰ در استان اصفهان کاهش ۱۱ درصدی سرقت و ۵۷ درصدی جرایم خشن را داشتیم، ادامه داد: در زمینه سرقت‌های خشن به صفر رسیدیم که این امر بیانگر شرایط خوب امنیتی در استان است.

کشف ۲۰۳ درصدی اموال سرقت شده

وی با بیان اینکه ۲۰۳ درصد افزایش کشف اموال سرقت شده در نوروز ۱۴۰۰ را داشتیم، اضافه کرد: این امر همچنان ادامه دارد تا بتوانیم همه اموال مردم را به آنها برگردانیم.

سردار میرحیدری با بیان اینکه در ایام نوروز ۴۷ درصد افزایش کشفیات انواع مواد مخدر را داشتیم، افزود: در زمینه سلاح ۱۳۷ درصد و کشف عتیقه نیز ۱۰۰ درصد افزایش کشفیات را داشتیم.

وی با بیان اینکه در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر در استان اصفهان نیز در نوروز ۱۴۰۰ موفقیت خوبی را داشتیم، اضافه کرد: از نهادهایی که در این ایام با ما همکاری داشتند درخواست داریم مجدد این افراد را در سطح جامعه رها نکنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۶۲ درصد افزایش دستگیری افراد خلافکار را در ایام نوروز داشتیم، ادامه داد: این روند همچنان ادامه دارد.

افزایش تصادفات جرحی در اصفهان

وی با بیان اینکه در زمینه میزان تصادفات خسارتی ۶۱ درصد و تصادفات فوتی ۲۸ درصد کاهش داشتیم، ادامه داد: تصادفات جرحی در استان در نوروز ۱۴۰۰ بیش از ۶۳ درصد افزایش داشته است.

سردار میرحیدری همچنین با اشاره به آمار عملکرد نیروی انتظامی استان اصفهان در سال گذشته اظهار داشت: در زمینه سرقت در سال گذشته ۶۷ درصد سرقت طلافروشی را داشتیم و باید توجه داشت که تنها یک مورد سرقت طلافروشی را داشتیم.

وی با بیان اینکه سرقت از بانک در استان اصفهان به صفر رسیده است، ادامه داد: سرقت کامیون‌ها و خودروها در مسیر نیز ۲۴ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه جرایم خشن در استان اصفهان در سال گذشته دو درصد افزایش داشته است، ابراز داشت: برنامه‌ریزی ما در این زمینه برخورد سخت با سرقت‌های به عنف است تا مادامی که این افرادی که منجر به بی نظمی می‌شوند زمین‌گیر شوند.

وی با اشاره به اینکه سرقت اماکن در استان اصفهان در سال گذشته افزایش داشته است، ابراز داشت: در این زمینه عدم ساماندهی ضایعات فروشی‌ها در استان اصفهان است و در این زمینه جلساتی را در زمینه ساماندهی فعالان این عرصه برگزار و تحقق این امر را از نهادهای مربوط درخواست کرده‌ایم.

با خودروهای حامل ضایعات برخورد می‌شود

سردار میرحیدری با بیان اینکه پلیس راه و پلیس راهور موظف شدند با خودروهای حامل ضایعات برخورد کنند، ابراز داشت: در این زمینه با دستگاه قضائی نیز هماهنگی لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش کشفیات اموال سرقت شده را داشتیم، ادامه داد: در زمینه کشفیات مواد مخدر نیز با افزایش ۱۹ درصدی رو به رو بوده‌ایم و در مجموع ۵۰ تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: در نوروز ۱۴۰۰ نیز بیش از چهار تن انواع مخدر در استان اصفهان کشف شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۳ درصد افزایش کشف سلاح را داشته‌ایم، ابراز داشت: در مجموع شاهد افزایش ۸۲ درصدی قیمت اموال کشف شده بوده است.

سردار میرحیدری با بیان اینکه در سال گذشته چهار هزار و ۶۰۰ مأموریت در حوزه پلیس فتا در استان اصفهان انجام شده است، ادامه داد: در این زمینه سعی بر رسیدگی به همه شکایات بوده است.

پلمب ۹۶ خانه استیجاری در نوروز

وی در ادامه با اشاره به پلمب ۹۶ خانه استیجاری متخلف در استان اصفهان در ایام نوروز اضافه کرد: بسیاری از این خانه‌ها توسط افراد غیربومی اصفهان اجاره داده شده بود که از شهروندان درخواست داریم در خصوص این امر هر مورد تخلفی بود به پلیس گزارش دهند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در زمینه پیشگیری در سال گذشته کتاب «نسیم آگاهی بخش» توسط پلیس پیشگیری از وقوع جرم استان اصفهان تدوین و انتشار شده است، ادامه داد: در این زمینه تاکنون ۱۰۰ هزار جلد از این کتاب منتشر و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه به حداقل رساندن جرایم در استان اصفهان در اولویت برنامه‌های نیروی انتظامی است، ابراز داشت: مردم این استان همواره در همه صحنه‌ها به میدان آمدند و باید امنیت و آرامش را در بالاترین سطح به آنها هدیه کنیم.

سردار میرحیدری در پاسخ به سوال خبرنگار سردبیر پرس در خصوص کشفیات نیروی انتظامی استان اصفهان در زمینه قاچاق مرغ اظهار داشت: در این زمینه تا قبل از قرار گرفتن در این وضعیت درخواست تشکیل جلسه را در زمینه مقابله با سودجویان داشتیم.

برای جمع آوری ماینرها خلاء قانونی داریم

وی با بیان اینکه در روزهای اول ۷۸ دستگاه خودروی حامل مرغ زنده و کشتار شده را در این زمینه داشتیم، ادامه داد: در ایام قبل از عید حدود ۳۰۰ تن از خروج مرغ از استان اقدام کردیم و در شب گذشته در کاشان نیز برخورد با خودروهای متخلف در این زمینه را داشتیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در زمینه جمع آوری دستگاه‌های ماینر در استان اصفهان اظهار داشت: در این زمینه دارای خلاء قانونی هستیم و در استانداری جلسه‌ای را برگزار کرده‌ایم تا روند یکسانی در این زمینه داشته باشیم.

پلیس تکلیف خود را در زمینه دوچرخه سواری بانوان نمی‌داند

وی در خصوص دوچرخه سواری بانوان ابراز داشت: در این زمینه باید همه دستگاه‌های مسئول جلسات را برگزار کنند و براساس عرف و شرع رویه یکسانی تعریف شود تا مردم و پلیس نیز تکلیف خود را بدانند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه به صورت میانگین در هر شبانه روز در ایام نوروز دو هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در زمینه ممنوعیت ورود به شهرها تذکر دریافت کردند، ادامه داد: در این زمینه ۱۲۰۰ خودرو نیز به صورت میانگین در هر شبانه روز برگشت داده شدند و ۹۰ دستگاه خودرو نیز به میزان ۵۰۰ هزار تومان اعمال قانون شدند.