کشف ۶ تن چوب قاچاق در شاهرود/۴ تبعه خارجی دستگیر شدند

محمد رضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، ضمن بیان اینکه روز گذشته قاچاق درختچه تاغ و تخریب محیط زیست در محور طرود- شاهرود گزارش شد، ابراز داشت: در پی این گزارش بلافاصله اکیپی همراه نیروی انتظامی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند. وی ضمن بیان اینکه با توجه به حساسیت […]

محمد رضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، ضمن بیان اینکه روز گذشته قاچاق درختچه تاغ و تخریب محیط زیست در محور طرود- شاهرود گزارش شد، ابراز داشت: در پی این گزارش بلافاصله اکیپی همراه نیروی انتظامی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی ضمن بیان اینکه با توجه به حساسیت موضوع و احتمال هر نوع اتفاقی طی انجام یک عملیات مشترک متهمان این پرونده بلافاصه در حاشیه کویر به دام مأموران افتادند، افزود: چهار تبعه خارجی دستگیر شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود با بیان اینکه از این افراد شش تن چوب قاچاق از نوع درختچه تاغ کشف و ضبظ شده است، ابراز داشت: ارزش تقریبی این محموله طبق نظر کارشناسان منابع طبیعی شش میلیارد ریال عنوان شده است.
کشاورزیان با بیان اینکه تخریب و آسیب به محیط زیست و منابع طبیعی به هیج عنوان قابل جبران نیست، تصریح کرد: حتی قطع و نابودی یک درخت نیز می‌تواند برای یک منطقه مشکلات عدیده ایجاد کند لذا یگان حفاظت علیرغم وسیع بودن عرصه، منطقه را به دقت تحت نظر دارد و با هر گونه موارد آسیب به درختان برخوردهای لازم را انجام می‌دهد.
وی افزود: گونه درختچه تاغ یکی از درختان ارزشمند کویری محسوب می‌شود که می‌تواند از فرسایش بادی و بروز خسارت به زیرساخت‌های مهم و ایجاد مشکلات خاص برای سکنه روستاهای حاشیه کویر به طور چشمگیری جلوگیری کند لذا حفاظت از آن در اولویت است و علاوه بر آن همه ساله در مناطق کویری شهرستان درختچه تاغ نیز کاشته می‌شود تا به احیای منابع طبیعی کمک کرده باشیم.
منبع : مهر نیوز