کشف ۷ دستگاه ماینر غیرمجاز به‌همراه متعلقات در ارومیه

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ حسن شیخ نژاد گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه افرادی در مرغداری خود اقدام به استفاده غیرقانونی از دستگاه استخراج ارز دیجیتال می‌کند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار مأمورین انتظامی پاسگاه بالو قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه مأموران پس از بررسی موضوع و انجام […]

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ حسن شیخ نژاد گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه افرادی در مرغداری خود اقدام به استفاده غیرقانونی از دستگاه استخراج ارز دیجیتال می‌کند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار مأمورین انتظامی پاسگاه بالو قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مأموران پس از بررسی موضوع و انجام تحقیقات میدانی محل و افراد مورد نظر را شناسایی کردند، افزود: مأموران پاسگاه با هماهنگی مقام قضائی و اداره برق شهرستان وارد مرغداری مورد نظر شدند.

فرمانده انتظامی ارومیه با اشاره به اینکه در بازرسی از آن واحد صنعتی تعداد ۷ دستگاه ماینر به‌همراه متعلقات به ارزش دو میلیارد و پانصد میلیون ریال کشف شد، خاطرنشان کرد: در این رابطه دو نفر متهم نیز دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ شیخ نژاد با اشاره به اینکه بسیاری از تولیدکنندگان ارز دیجیتال برای انجام فعالیت غیرقانونی خود از برق یارانه‌ای واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل استفاده می‌کنند که این کار باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری می‌شود از شهروندان خواست، برای کمک به اقتصاد، آرامش و خصوصاً امنیت جامعه در صورت اطلاع از این‌گونه موارد مراتب را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

منبع : مهر نیوز