کلید تحول جامعه در دست معلمان/دانشگاه فرهنگیان تحول‌آفرین باشد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کلام الله صفری صبح دوشنبه در نشست با دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی و بنت الهدی اردبیل اظهار کرد: دانشجو معلمان و معلمان به عنوان یکی از ارزنده ترین سرمایه‌های کشور، همواره در تعلیم و تربیت نسل آینده جامعه تأثیرگذاری عمیقی داشته اند. وی با اشاره به اینکه هرچه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کلام الله صفری صبح دوشنبه در نشست با دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی و بنت الهدی اردبیل اظهار کرد: دانشجو معلمان و معلمان به عنوان یکی از ارزنده ترین سرمایه‌های کشور، همواره در تعلیم و تربیت نسل آینده جامعه تأثیرگذاری عمیقی داشته اند.
وی با اشاره به اینکه هرچه دانشجو معلمان کارآمدتر، علاقه‌مندتر و نسبت به حرفه خود متعهدتر باشند، تأثیر آنان نیز بیشتر خواهد بود، خاطرنشان کرد: نگرش جامعه نسبت به معلم باید تغییر یابد و اگر معلمی در تراز اول جامعه باشد جامعه‌ای آباد، خوشبخت، توسعه یافته و بدون آسیب‌های اجتماعی خواهیم داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امروز به دنبال آن هستیم تا دانشگاه فرهنگیان را به دانشگاهی مرجع، تحول ساز، تمدن ساز و امید آفرین تبدیل کنیم.
صفری با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان جایی است که معلمان و مربیان تحول ساز و تمدن ساز را تربیت خواهد کرد، افزود: باید دنبال آموزش آرمانی، دانش‌آموز آرمانی و معلم آرمانی باشیم و معلم هم باید توانمند باشد تا آخرین یافته‌ها در حوزه پژوهش، پرورش، آموزش و مهارت را به خدمت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه دانشجو معلمان در کنار تعهد و تخصص باید سواد رسانه‌ای بالایی داشته و در این حوزه متخصص باشد، تصریح کرد: کلید تحول در جامعه به دست معلم است و امیدواریم ورود دانشجو معلمان به حرفه معلمی منبع خیر و برکت برای جامعه باشد.
رضا عبدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان اردبیل نیز در این نشست با اظهار امیدواری در پیشرفت دانشجو معلمان گفت: با همت دانشجو معلمان بسیجی توانمند، مؤمن و جهادی دانشگاه فرهنگیان، کار جهادی و دقیق و برنامه‌ریزی خاص متناسب با رسالت و مأموریت دستگاه‌های مرتبط و مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری انجام شده است و بایست تعلیم و تربیت در مسیر تحقق سند تحول بنیادین باشد.