کمبود زمین برای تأمین مسکن ۹۵ هزار متقاضی در استان قم

به گزارش سردبیر پرس، داود طلوعی گفت: براساس برنامه ابلاغی وزارت راه‌وشهرسازی سهم استان قم در طول دوره چهار ساله، ساخت ۶۳ هزار واحد مسکونی است. معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی قم گفت: این سهم از ساخت برای مجموعه استان و همه شهرهای آن است که بخش خود مالکین و داخل محدوده […]

به گزارش سردبیر پرس، داود طلوعی گفت: براساس برنامه ابلاغی وزارت راه‌وشهرسازی سهم استان قم در طول دوره چهار ساله، ساخت ۶۳ هزار واحد مسکونی است.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی قم گفت: این سهم از ساخت برای مجموعه استان و همه شهرهای آن است که بخش خود مالکین و داخل محدوده بافت فرسوده را نیز شامل می‌شود، تاکنون حدود ۱۳۰ هزار متقاضی مسکن در استان قم در سامانه نام‌نویسی کرده‌اند که برای کمتر از یک سوم از این تعداد، زمین تأمین شده است.
طلوعی گفت: طبق پیش‌بینی‌ها، حدود یک‌صد هزار متقاضی در نهایت حائز شرایط چهارگانه خواهند بود و با توجه به سیاست دولت سیزدهم باید برای این تعداد از متقاضیان، واحد مسکونی تأمین شود.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه‌وشهرسازی قم گفت: بر این اساس باید از ظرفیت اراضی که در سال‌های گذشته واگذار شده، اما هیچ‌گونه ساخت‌وسازی در مهلت مقرر در آن‌ها انجام نشده است استفاده کرد و تمامی آن‌ها به حکم قانون و برگه واگذاری، بازپس‌گیری شود.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان قم در پایان گفت: با رصد دقیق و وفق قانون و ضوابط قرارداد واگذاری، چنانچه مهلت قانونی ساخت‌وساز در اراضی ملی واگذار شده، سپری شده باشد این اداره‌کل نسبت به بازپس‌گیری و تغییر کاربری آن به مسکونی، در راستای خانه‌دارکردن مردم شهر قم اقدام خواهد کرد.

منبع : مهر نیوز