کمیته امداد برای ۴۲۰ هزار نفر در سال گذشته اشتغال زایی کرده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مرتضی بختیاری روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهار کرد: کمیته امداد برای ۴۲۰ هزار نفر نیز در سال گذشته اشتغال زایی کرده است. وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، امسال با اعطای تسهیلات اشتغال حدود یکصد هزار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مرتضی بختیاری روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهار کرد: کمیته امداد برای ۴۲۰ هزار نفر نیز در سال گذشته اشتغال زایی کرده است.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، امسال با اعطای تسهیلات اشتغال حدود یکصد هزار خانوار زیر حمایت کمیته امداد خودکفا و از پوشش این نهاد حمایتی خارج می‌شوند.
وی ادامه داد: آذربایجان شرقی از استان‌های پیشرو در پرداخت تسهیلات اشتغال برای مددجویان است و میزان اصابت به هدف تسهیلات اشتغال کمیته امداد در کشور ۹۲ درصد است که این رقم در آذربایجان شرقی به بیش از ۹۴ درصد می‌رسد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی یادآور شد: سهم آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال کمیته امداد امسال یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۲ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال از این رقم جذب شده و پرونده‌هایی به ارزش ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز در بانک‌های عامل در جریان پرداخت است.
طرح پرداخت وام برای ایجاد اشتغال موجب نجات مددجویان می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم طرح پرداخت وام برای ایجاد اشتغال برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد را از برنامه‌های موفق این نهاد دانست که موجب نجات مددجویان و بی نیازی آنان به کمک‌های مالی کمیته امداد می‌شود.

منبع : مهر نیوز