کمیته ساماندهی آفرودسواران کشور تشکیل شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، چهل و ششمین ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر دیروز یکشنبه ۲۰ بهمن با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف مرتبط با ستاد سفر، برگزار شد. در این نشست مرضیه توحیدلو کارشناس واحد طبیعت گردی در سازمان محیط زیست درباره مشکل آفرودسواران در مناطق کویری گفت: چندسالی است تورهای آفرودسواری در کویرها […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، چهل و ششمین ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر دیروز یکشنبه ۲۰ بهمن با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف مرتبط با ستاد سفر، برگزار شد.
در این نشست مرضیه توحیدلو کارشناس واحد طبیعت گردی در سازمان محیط زیست درباره مشکل آفرودسواران در مناطق کویری گفت: چندسالی است تورهای آفرودسواری در کویرها باب شده است. زمانی که تردد روی خاک زیاد باشد، خاک‌های داغ کویری به هم فشرده می‌شود و بسیاری از گونه‌های خاص زیست محیطی مانند روباه شنی یا مارمولک‌ها، یا زیر خاک می میرند یا از آن منطقه فرار می کنند.
وی افزود: پیشنهاد می‌کنم کمیته سه‌جانبه‌ای تشکیل شود تا به این موضوع رسیدگی کنیم.
نیما آذری مدیر انجمن موسسات آموزش گردشگری کشور هم در این‌نشست گفت: ما هم اظهار علاقه می‌کنیم نسبت به این‌موضوع کمیته ای تشکیل شود. چندی پیش هم قرار بود یک‌برنامه آفرود در کویر برگزار شود که با همکاران حوزه اکوتوریسم توانستیم جلوی آن را بگیریم. ما می‌توانیم در حوزه آموزش آفرودسواران نقش داشته باشیم.