کمیسیون امنیت: تروئیکای اروپایی به ایران پیام‌هایی داده‌اند / باب جدیدی از گفت‌وگوها باز شده

عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با آخرین وضعیت مذاکرات میان ایران و کشورهای عضو برجام، گفت: ایران با توجه به اینکه منطق دارد هیچ‌گاه میز مذاکره را ترک نکرده است. به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی مقتدایی را در ادامه می خوانید: […]

عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با آخرین وضعیت مذاکرات میان ایران و کشورهای عضو برجام، گفت: ایران با توجه به اینکه منطق دارد هیچ‌گاه میز مذاکره را ترک نکرده است.
به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی مقتدایی را در ادامه می خوانید:
عهدشکنان و پیمان‌شکنانی که میز مذاکره را ترک کرده‌اند اکنون به دنبال این هستند که بر طبل نافرمانی خودشان بکوبند، ادامه این روند و بر طبل بدعهدی‌ها کوفتن نتیجه‌اش تسلیم ایران نیست، بلکه مصمم‌تر شدن ایران بر ادامه راه مقاومت است.
طرف‌های غربی باید بدانند که با رعایت حرمت ایران و منافع ملت ایران می‌توانند با ایران صحبت کنند نه در فضای فشار و تهدید.
 البته در روزهای اخیر با توجه به تلاش‌های غربی‌ها مخصوصا سه کشور که بیشتر از سایرین لجاجت کرده‌اند یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس و اینکه نتوانسته‌اند به نتایج مطلوب خودشان در ایجاد اغتشاش و تحریک معدود کسانی که اهل اغتشاش بوده‌اند، برسند، پیامی را به ایران داده‌اند که طی آن پذیرفته‌اند ایران به عنوان یک کشور مقتدر منطقه مورد توجه است لذا اکنون باب جدیدی از گفت‌وگوها در نتیجه پیروزی ملت ایران باز شده است.
اغتشاشگران ابزار کسانی شدند که می‌خواستند با استفاده از پول و یا قدرت بیگانه اهداف و مقاصد بیگانگان را در داخل کشور پیاده کنند. اکنون افراد حامی و پشت پرده آن‌ها یعنی حامیان معاندین در حال فرار هستند و این نشان می‌دهد که ملت ایران بزرگتر از آن چیزی است که آن‌ها در تصورات خودشان فکر می‌کردند.