کم اعتنایی به جوانان یکی از معضلات کار تشکیلاتی است

به گزارش سردبیر پرس، غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی امروز پنجشنبه (۱۸ آبان ۱۴۰۲) در نشست توانمندسازی جوانان انقلابی خراسان رضوی با عنوان دوره ایمان و امید که با حضور ۲۵۰ نفر از جوانان، نخبگان و دانشجویان استان در محل اردوگاه ثامن الائمه (ع) مشهد برگزار شد، اظهار داشت: فلسطین و غزه […]

به گزارش سردبیر پرس، غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی امروز پنجشنبه (۱۸ آبان ۱۴۰۲) در نشست توانمندسازی جوانان انقلابی خراسان رضوی با عنوان دوره ایمان و امید که با حضور ۲۵۰ نفر از جوانان، نخبگان و دانشجویان استان در محل اردوگاه ثامن الائمه (ع) مشهد برگزار شد، اظهار داشت: فلسطین و غزه مظلوم پیروز خواهند شد و آنچه این روزها می‌بینیم در تاریخ کم‌سابقه است. این حجم از جنایت رژیم صهیونیستی و چگالی کشتار در جنگ‌های جهانی و این مدت اندک، کم‌سابقه است. اتفاقات غزه با همه تلخی‌ها یک جنبه مثبت دارد و آن نمایان شدن چهره واقعی غرب است. آمریکای واقعی همان است که مردم دنیا اکنون مشاهده می‌کنند، فلسطین آزمایشگاهی در این ۷۵ سال برای راستی آزمایی دنیای غرب بوده است.
وی تصریح کرد: به بخشی از ماجرای فلسطین را که نظاره کنیم فقط جنایت می‌بینیم. با آنکه ابعاد هولوکاست مشکوک است، ولی کسی اجازه تحقیق و سوال درباره آن را ندارد. اگر قرار باشد حرف‌های تاریخی بر مناسبت بین‌المللی حاکم باشد، آمریکا باید تمام کشورش را به سرخپوست‌ها دهد.
رئیس شورای ائتلاف کشور عنوان کرد: آزادی و حقوق بشر تا زمانی خوب است که منافع آمریکا حفظ شود و آنگاه که منافع آن به خطر افتد، حاضرند هزاران نفر را قربانی کنند. حکومت آمریکا حتی حاضر نیست برای حفظ جان مردم خودش از فروش اسلحه امتناع کند.
وی ادامه داد: ما در کشورمان متناسب با عظمت انقلاب، توسعه تشکیلات سیاسی نداشته‌ایم. مردم در اجتماعات ملی و مذهبی به صورت شکوهمند حضور دارند، ولی کافی نیست، لذا غیر از حضور مردم احتیاج به سازوکار سیاسی داریم و برای حفظ این انقلاب، همگام با زمان باید تحول پیدا کنیم.
این استاد دانشگاه بیان کرد: متأسفانه متناسب با عظمت انقلاب توسعه تشکیلات سیاسی نداشته‌ایم، در شورای ائتلاف از احزاب و گروه‌ها نمی‌خواهیم کار تشکیلاتی خود را کنار بگذارند، اما یکی از مشکلات کار سیاسی در ایران فصلی بودن آن است که همه را در موسم انتخابات خلاصه کرده‌ایم.
رئیس شورای ائتلاف کشور خاطرنشان کرد: کم اعتنایی به جوانان یکی دیگر از معضلات کار تشکیلاتی است جوان‌گرایی در بیانیه گام دوم انقلاب خوب فهمیده و عمل نشده است در کار سیاسی باید معنای درست جوان‌گرایی فهمیده و برای آن برنامه‌ریزی شود.
وی بیان کرد: زنان باید در تصمیم‌گیری‌های مهم دخیل باشند جامعه زنان ایران، آن جامعه شصت سال قبل نیست. زنان ایران در تمامی عرصه‌های مهم و بزرگ کشور نقش دارند، ولی باید زمینه بیشتر حضور زنان را در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های تشکیلاتی فراهم کرد. زن را نباید فقط متخصص امور زنانه دانست، بلکه زنان باید در مسائل و تصمیم‌گیری‌های کشور دخالت کنند.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ما حرف سیاسی بسیار می‌زنیم، اما فعالیت سیاسی منسجم و ادامه‌دار انجام نمی‌دهیم که این موضوع یکی از معضلات کار تشکیلاتی است. باید به افزایش بصیرت‌افزایی توجه ویژه‌ای داشت کارهای سیاسی و تشکیلاتی ایجاد پادزهر برای بی‌بصیرتی است.
حدادعادل با بیان این مطلب که کادرسازی هم از دیگر کمبودهای فعالیت‌های تشکیلاتی است، گفت: باید فردی که می‌خواهد مسئولیت بپذیرد به اقتضائات فعالیت کشوری آگاه باشد، لذا تربیت نیروی انسانی باید مورد توجه قرار گیرد لذا باید جوان‌ها را جدی گرفت و بانوان را در مسائل سیاسی دخالت داد.
منبع : مهر نیوز