کنگره ۳ هزار شهید ایلام امسال برگزار می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد نوذری شامگاه یکشنبه در سومین نشست هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان، هدف از تشکیل کنگره و فلسفه وجودی آن را ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، مجاهدت و بیان ارزش‌هایی دانست که مبانی جامعه شناختی ما را تشکیل می‌دهند. وی افزود: باید تلاش کرد این فرهنگ در جامعه و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد نوذری شامگاه یکشنبه در سومین نشست هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان، هدف از تشکیل کنگره و فلسفه وجودی آن را ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، مجاهدت و بیان ارزش‌هایی دانست که مبانی جامعه شناختی ما را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: باید تلاش کرد این فرهنگ در جامعه و بین نسل جوان نهادینه شود.

استاندار ایلام گفت: باید تلاش کرد با برنامه ریزی، تلاش و جامع نگری زمینه برگزاری کنگره شهدا فراهم آید و فضای جامعه به سمت اهداف آن سوق داده شود.

وی با بیان اینکه برگزاری کنگره منجر به همدلی و فضایی برای بیان مظلومیت‌های ایلام در دوران دفاع مقدس می‌شود، ابراز داشت: برای برگزاری باکیفیت و پرشور کنگره شهدای استان در کنار دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌ها باید از ظرفیت ثمن ها و سازمان‌های مردم نهاد، اصناف و بازاریان نیز استفاده کرد.

نوذری با تاکید بر برگزاری منظم جلسات کنگره و مسئولیت پذیری مدیران بیان کرد: مدیران و روسای کمیته‌ها جلسات را مستندسازی کرده و در زمان بندی اعلام شده اقدامات خود را به دبیرخانه ارسال و همزمان رسانه‌ای کنند.

وی در پایان از فرمانداران خواست متعاقب جلسات استانی، با همکاری سپاه جلسات شهرستان را برگزار و گزارش عملکردی خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

تشکیل ۲۱ کمیته در استان

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان نیز در این نشست با اشاره به برنامه زمانبندی گفت: ۲۱ کمیته تخصصی مرتبط با کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام مشخص و احکام روسای آنها ابلاغ شده است.

سردار جمال شاکرمی گفت: اواخر آبان یا اوایل آذرماه اولین کنگره ملی شهدا استان ایلام برگزار خواهد شد.

استان ایلام سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۰۰ نفر آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

منبع : مهر