کودکان حاضران اصلی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر بودند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، هیئت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی، گروه‌های خدماتی و گروه‌های سرود از چند روز قبل قرار بود با ایجاد غرفه‌هایی حد فاصل چهارراره ولیعصر تا چهارراه پارک وی در یک مهمونی بزرگ شرکت کنند و از عابرین پیاده ای که در این منطقه از تهران برای سکونت یا تردد حاضر هستند؛ […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، هیئت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی، گروه‌های خدماتی و گروه‌های سرود از چند روز قبل قرار بود با ایجاد غرفه‌هایی حد فاصل چهارراره ولیعصر تا چهارراه پارک وی در یک مهمونی بزرگ شرکت کنند و از عابرین پیاده ای که در این منطقه از تهران برای سکونت یا تردد حاضر هستند؛ پذیرایی و استقبال کنند.
نقش پررنگ خانواده‌ها در مهمونی ده کیلومتری
یکی از نکات جالب توجه در مهمونی ده کیلومتری حضور پررنگ خانواده‌ها بود بود؛ مادران و پدران دست فرزندان خود را گرفته و به این مراسم آمده بودند؛ از همان ساعات ابتدایی مراسم این خانواده‌ها بودند که به تدریج خیابان را پر کردند.
اهدای اسباب بازی به کودکان مناطق محروم، برنامه ویژه مهمونی ده کیلومتری
علاوه بر موکب‌ها و غرفه‌هایی برای پذیرایی از مردم، گروه‌های جهادی از قبل قرار گذاشته بودند تا در این روز در طرحی به نام پویش نذر اسباب بازی، اسباب بازی‌های اهدایی خردسالان را گرفته و به کودکان مناطق محروم ارسال کنند. در بزرگ‌ترین غرفه‌ای که برای این موضوع در نظر گرفته شد؛ فضای مرکزی میدان ولیعصر برای دریافت اسباب بازی‌ها آماده شد.

یکی از اهداف برگزاری این مهمونی ایجاد فضایی شاد و مفرح برای خانواده‌ها بود؛ غرفه‌های پخش سرود دسته جمعی، غرفه‌های نقاشی و بازی به همین منظور در طول این راه‌پیمایی میلیونی برقرار شده بودند.

در کنار بازی، نقاشی کردن، گریم چهره و ساخت کاردستی هم از کارهایی بود که حسابی کودکان را پای غرفه‌ها نگه داشته بود.

علاوه بر این‌ها غرفه‌هایی هم مخصوص کودکان برگزار شده بود که مخاطب برنامه‌هایشان بزرگ‌ترها بودند؛ غرفه‌هایی که به منظور ارائه خدمات مشاوره خانواده ایجاد شده بود.

غرفه گروه جهادی قاسم به همت مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن پایین‌تر از میدان ونک برگزار شده است. در این غرفه مشاوران مرکز، در زمینه خدمات مشاوره ازدواج و خانواده و تحصیلی به مراجعین خدمات خود را ارائه دادند.

حمیدرضا فاطمی پور معاون فرهنگی دانشجویی واحد رودهن، گفت: در یک ساعت گذشته بالغ بر ۱۵ نفر مشاوره دریافت کردند. اما جمعیت کودکان زیادی در غرفه نقاشی و گریم کودک حضور یافتند.
گریم چهره کاری بود که با استقبال زیاد کودکان مواجه شد. در بسیاری از غرفه‌ها کودکان زیادی منتظر بودند تا نوبت به گریم چهره شأن برسد.

کانون فرهنگی الزهرا غرفه‌ای برای نقاشی، گریم کودک و کاردستی راه اندازی کرده بودند که با استقبال کودکان زیادی مواجه شده بود.
همچنین در این مهمونی کودکان کتاب‌های خود را هم هدیه دادند.
شبکه امید با همکاری باشگاه هنر و رسانه نوجوان اتوبوس اهدای کتاب به کودکان مناطق محروم را در میدان ونک مستقر کرد؛ این طرح با استقبال زیاد کودکان مواجه شد.

در بخش دیگری از این مهمونی، کودکان لوازم التحریرهایی را که کمتر به آن‌ها نیازداشتند برای اهدا به کودکان مناطق محروم به مهمونی آوردند.

برپایی موکب‌های مردمی که تعداد آن به بیش از ۶۰۰ موکب می‌رسید در حد فاصل ابتدای چهارراه ولیعصر تا چهارراه پارک وی توسط دوستداران و عاشقان راه امیرمومنان علی (ع) اعم از پیر و جوان، دانش آموز و هیأتی ها، زن و مرد برپا شد تا از محبان ولایت و امامت پذیرایی کنند و هدایای آنان را برای کودکان مناطق محروم ببرند.
این برنامه تا ساعت ۲۲ ادامه داشت؛ بسیاری ازخانواده‌ها هم فرصت را از دست ندادند و به همراه کودکان خود تا تاریکی هوا به بازی و سرگرمی مشغول بودند.
منبع : مهر نیوز