کورس پاییزه سوارکاری در «باغلق» برگزار شد

محمدتقی ولیان در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به برگزاری رقابت‌های سوارکاری در پیست سوارکاری شهرستان رازوجرگلان اظهار کرد: این رقابت‌ها طی ۲ روز و با استقبال سوارکاران و مالکان اسب‌ها و همراهی مردم نقاط مختلف خراسان شمالی و گلستان همراه بود. رییس هیأت سوارکاری خراسان شمالی ادامه داد: این رقابت در کورس […]

محمدتقی ولیان در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به برگزاری رقابت‌های سوارکاری در پیست سوارکاری شهرستان رازوجرگلان اظهار کرد: این رقابت‌ها طی ۲ روز و با استقبال سوارکاران و مالکان اسب‌ها و همراهی مردم نقاط مختلف خراسان شمالی و گلستان همراه بود.
رییس هیأت سوارکاری خراسان شمالی ادامه داد: این رقابت در کورس با مسافتی معادل ۱۰۰۰ متر و با شرکت ۱۰۰ سر اسب در پیست سوارکاری باغلق برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه در نخستین روز این دوره از رقابت‌ها در ۲۶ آبان ماه بالغ بر ۱۲۰ سر اسب حضور داشت، خاطرنشان کرد: برگزاری کورس‌های پاییزه و بهاره سوارکاری از جمله برنامه‌های ویژه هیأت سوارکاری برای علاقه مندان به این رشته بوده که طی سالیان اخیر علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است.
ولیان هدف از برگزاری این رقابت‌ها را ترویج استفاده از اسب‌های اصیل ترکمن و همچنین دلگرمی صاحبان صنایع برشمرد و گفت: همکاری نهادها و دستگاه‌های مختلف در برگزاری این رقابت‌ها از جمله ورزش و جوانان، استانداری خراسان شمالی و همچنین فرمانداری رازوجرگلان به همراه ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی با مسؤولیت هیأت سوارکاری استان و شهرستان قابل تقدیر است.
وی در انتها به جوایز اهدا شده به برندگان دورهای مختلف این کورس نیز اشاره کرد و گفت: با حمایت مالی انجام شده بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان جایزه به مالکان، مربیان و سوارکاران اسب‌های پیروز در دوره‌های مختلف این کورس اهدا شد.

منبع : خبرگزاری مهر