«کوچ» در پارک شهر اردکان به روی صحنه رفت

بهنام کاوه، کارگردان، نویسنده و بازیگر آبادانی و صاحب اثر «کوچ» در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: این نمایش را به چند جشنواره برده‌ام، در جشنواره فجر برگزیده شده و اکنون نیز برای اجرا به جشنواره ملی ایثار در اردکان آمده ام. وی با بیان اینکه نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر کوچ یک […]

بهنام کاوه، کارگردان، نویسنده و بازیگر آبادانی و صاحب اثر «کوچ» در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: این نمایش را به چند جشنواره برده‌ام، در جشنواره فجر برگزیده شده و اکنون نیز برای اجرا به جشنواره ملی ایثار در اردکان آمده ام.
وی با بیان اینکه نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر کوچ یک نفر است که به این مدل کار، تک‌پرسوناژ می‌گویند، عنوان کرد: در این جشنواره چند کار دیگر به صورت تک‌پرسوناژ شرک کرده اند اما این نحوه اجرا، امضای من است.
کاوه تاکید کرد: تنها با یک کوله پشتی یا یک ساک می‌آیم و در میان مردم اجرا می‌کنم.
گفتنی است؛ تئاتر کوچ، مظلومیت، ایثار و فداکاری مردم شهرهای مرزی در دفاع مقدس را روایت می‌کند که به دلیل جنگ مجبور به کوچ و مهاجرت شدند.
گفتنی است؛ جشنواره ملی ایثار که از ۲۷ دی آغاز شده و تا ۲۹ دی ماه ادامه دارد و ۳۱ اثر در دو بخش صحنه ای و خیابانی اجرا و داوری می شود.
این جشنواره به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، فرمانداری اردکان، اداره ارشاد اردکان در این شهر در حال برگزاری است.

منبع : مهر نیوز