گاز بها ۵ هزار و ۶۳۰ مشترک در کرمانشاه رایگان محاسبه شد

از آذرماه تاکنون؛ سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: از آذر ماه تاکنون گاز بهاء ۵ هزار و ۶۳۰ مشترک در استان کرمانشاه به علت کاهش مصرف رایگان شد. به گزارش سردبیر پرس ناصر حسینی  به پلکانی شدن محاسبه گاز بها برای مشترکان اشاره کرد و گفت: گاز بها مشترکان  در سه پلکان اول یعنی […]

از آذرماه تاکنون؛ سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: از آذر ماه تاکنون گاز بهاء ۵ هزار و ۶۳۰ مشترک در استان کرمانشاه به علت کاهش مصرف رایگان شد. به گزارش سردبیر پرس ناصر حسینی  به پلکانی شدن محاسبه گاز بها برای مشترکان اشاره کرد و گفت: گاز بها مشترکان  در سه پلکان اول یعنی مصرف تا ۳۷۵ مترمکعب گاز در ماه افزایش نخواهد داشت.
سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در صورتی که میزان مصرف  مشترکان منطبق با پلکان چهارم تا ششم  یعنی مصرف  ۳۷۵ تا ۶۰۰ متر مکعب گاز در ماه باشد گاز بها نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد  افزایش خواهد داشت.
وی همچنین با اشاره به اینکه  در صورت قرار گرفتن در پلککان هفتم تا دهم و مصرف گاز تا ۹۰۰ مترمکعب در ماه، گاز بها مشترکان ۵۰ درصد افزایش می یابد افزود: از پلکان دهم به بالا گاز بها به شدت تصاعدی خواهد بود.
حسینی با بیان اینکه میزان مصرف گاز در استان کرمانشاه بالاتر از میانگین کشوری است گفت: سرانه مصرف گاز مشترکین خانگی سال گذشته در کشور   ۲ هزار و ۵۰ مترمکعب  بود در حالیکه این میزان در کرمانشاه ۲ هزار و ۱۶۸ متر مکعب گزارش شده است.
وی با اشاره به افزایش مصرف گاز در استان طی سالجاری گفت: با این حال در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی هیچگونه محدودیت و قطعی صورت نگرفت و تنها محدویت‌های برای مشترکان عمده اعمال شد.
حسینی با اشاره به اینکه کشور ایران یکی از پرمصرف‌ترین کشور‌های جهان در مصرف انرژی بویژه گاز است افزود: رعایت الگوی مصرف می‌تواند به کاهش هزینه‌های خانوار، تامین نیاز‌های نسل آینده و کاهش  سوخت‌های فسیلی منجر شود.
وی با بیان اینکه در تفاهمنامه‌ای که بین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت گاز منعقد شد گفت: تلاش شده است تا به موضوع فرهنگ استفاده بهینه در مصرف گاز توجه شود.
حسینی از مردم خواست به منظور تامین نیاز گاز  همه مشترکان، الگوهای مصرف رعایت شود و مردم به پویش هر خانه یک اتاق گرم بپیوندند.

منبع : سردبیر پرس