گردنه بیژن مسدود شد/تندباد در اصفهان می‌وزد

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به بارش‌های ۲۴ ساعت اخیر اظهار کرد: این بارش‌ها پس از ۱۲ روز منجر به بهبود وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی شد. وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر بیشترین بارندگی در شهرستان‌های فریدونشهر با ۳۳ میلی‌متر، خوانسار با ۲۶ […]

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به بارش‌های ۲۴ ساعت اخیر اظهار کرد: این بارش‌ها پس از ۱۲ روز منجر به بهبود وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی شد.
وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر بیشترین بارندگی در شهرستان‌های فریدونشهر با ۳۳ میلی‌متر، خوانسار با ۲۶ میلی‌متر و گلپایگان با ۲۳ میلی‌متر گزارش شده است، افزود: میزان بارش‌ها در شهر اصفهان نیز ۵.۵ میلی‌متر گزارش شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه بارش‌ها طی ۲۴ ساعت در اکثر مناطق استان گزارش شده است، افزود: باید توجه داشت که از ابتدای سال زراعی جاری به صورت میانگین شاهد ۲۲ میلی‌متر بارش بوده‌ایم که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه در بعد از ظهر امروز بر اساس پیش بینی هواشناسی شاهد وزش تندباد شدید خواهیم بود، تصریح کرد: توصیه‌های لازم روز گذشته ابلاغ شده و از رانندگان می‌خواهیم از تردد غیر ضروری در محورهای نائین و خور و بیابانک به دلیل کاهش میدان دید پرهیز کنند.
شیشه فروش افزود: گردنه بیژن به دلیل بارش برف و همچنین پیشگیری از حوادث احتمالی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.
وی گفت: همچنین باید توجه داشت که روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد سکون هوا در استان خواهیم بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه بارش‌های اخیر خسارات جزئی را در شهرستان فریدونشهر به جای گذاشته است، افزود: سیل بردگی مزارع کشاورزی و جاده‌ها در روستای کلوسه و همچنین قطعی برق و خطوط مخابراتی در این روستا به دلیل برخورد صائقه از جمله این خسارت‌ها بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر