گردنه تته در محور سروآباد-پاوه بسته شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، فریبرز کرمی با اشاره به وقوع مه غلیظ و برف و کولاک در گردنه تته در محور پاوه به مریوان اشاره کرد و گفت: به دلیل اختلال در دید، تردد به صورت موقت در این محور ممنوع شده است. وی افزود: هم اکنون وضعیت بارش‌ها در گردنه تته شدید است […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، فریبرز کرمی با اشاره به وقوع مه غلیظ و برف و کولاک در گردنه تته در محور پاوه به مریوان اشاره کرد و گفت: به دلیل اختلال در دید، تردد به صورت موقت در این محور ممنوع شده است.
وی افزود: هم اکنون وضعیت بارش‌ها در گردنه تته شدید است و با توجه به وجود مه غلیظ و تداوم بارش‌ها و کولاک، گردنه تته محور سروآباد نودشه پاوه تا اطلاع ثانوی مسدود خواهد بود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: کسانی که قصد تردد از این مسیر را دارند می‌توانند از مسیر سروآباد- هورامان- هجیج- پاوه به عنوان جایگزین استفاده کنند.
کرمی بیان کرد: سامانه فعال بارشی از شب گذشته وارد استان کردستان شده و تا روز سه شنبه فعالیت دارد.
گفتنی است، گردنه تته یکی از نقاط مرتفع و برف گیر به شمار می‌رود که هر سال با بارش اولین برف بسته خواهد شد و با توجه به سخت گذر بودن آن، امکان برف روبی وجود ندارد و بازگشایی آن به اول بهار سال آینده موکول می‌شود.

منبع : مهر نیوز