گردنه «تته» در منطقه اورامان کردستان بسته شد

به گزارش سردبیر پرس، محمد شبرندی اظهار کرد: با توجه به وجود مه غلیظ و تداوم بارش‌ها و کولاک و به دلیل عدم وجود فاکتورهای ایمنی راه و به جهت سلامت مسافران و تمام استفاده کنندگان از محور سروآباد نودشه پاوه، گردنه تته تا اطلاع ثانوی بسته است. وی با بیان اینکه بارش برف و […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد شبرندی اظهار کرد: با توجه به وجود مه غلیظ و تداوم بارش‌ها و کولاک و به دلیل عدم وجود فاکتورهای ایمنی راه و به جهت سلامت مسافران و تمام استفاده کنندگان از محور سروآباد نودشه پاوه، گردنه تته تا اطلاع ثانوی بسته است.
وی با بیان اینکه بارش برف و کولاک از شب گذشته در منطقه آغاز شده است، یادآور شد: کسانی که قصد تردد از این مسیر را دارند می‌توانند از مسیر سروآباد- هورامان- هجیج- پاوه به عنوان جایگزین استفاده کنند.
گردنه تته یکی از نقاط مرتفع و برف گیر استان کردستان به شمار می‌رود که هر سال با بارش اولین برف بسته خواهد شد و با توجه به سخت گذر بودن آن، امکان برف‌روبی وجود ندارد و بازگشایی آن به اول بهار سال آینده موکول می‌شود.
این گردنه ۲۰ کیلومتر طول دارد که ۴.۲ کیلومتر آن در محدوده استان کردستان شهرستان سروآباد واقع شده است و مابقی آن در حوزه استحفاظی استان کرمانشاه شهرستان پاوه است.

منبع : مهر نیوز