گزینه‌های معاون توسعه ورزش قهرمانی/ «حمیدی» نزدیک به خیابان سئول

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حمید سجادی که روز سوم شهریورماه سالجاری با گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس به عنوان وزیر ورزش دولت سیزدهم کارش را آغاز کرد، هنوز تکلیف مسئولان برخی پست های این وزارتخانه را مشخص نکرده است. معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای یکی از این پست هاست که در […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حمید سجادی که روز سوم شهریورماه سالجاری با گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس به عنوان وزیر ورزش دولت سیزدهم کارش را آغاز کرد، هنوز تکلیف مسئولان برخی پست های این وزارتخانه را مشخص نکرده است.
معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای یکی از این پست هاست که در حال حاضر مهدی علی نژاد این مسئولیت را برعهده دارد. با این حال به نظر می رسد مثل معاونت هایی که مسئولانشان تغییر کرده و نفرات جدید معرفی شده اند، این پست هم بزودی شاهد تغییرات خواهد بود.
برای نشستن روی صندلی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای چند گزینه مطرح شده بودند که مهمترین آنها علی رغبتی از مدیران باسابقه وزارت ورزش و محمد پولادگر رئیس فعلی فدراسیون تکواندو بود.
پولادگر که سالهاست ریاست فدراسیون تکواندو را برعهده دارد در انتخابات امروز اتحادیه تکواندو آسیا به عنوان نایب رئیس انتخاب شد تا بتواند طبق اساسنامه جدید فدراسیون ها مجددا در انتخابات پیش روی این فدراسیون شرکت کند.
پیش از این گفته می شد در صورتی که پولادگر نتواند مسئولیت آسیایی خود را حفظ کند و در انتخابات فدراسیون تکواندو شرکت نکند، احتمال حضورش در وزارت ورزش بیشتر خواهد شد. اما حالا با انتخاب وی در اتحادیه آسیا و تمایل برای ادامه حضور در تکواندو به نظر می رسد که حضوری در معاونت توسعه ورزش قهرمانی منتفی خواهد شد.
علی رغبتی نیز با این که از مدیران باسابقه و قدیمی وزارت ورزش به شمار می رود و یکی از گزینه های این مسئولیت بود بنا بر دلایلی نتوانست شرایط حضور در این پست را برای خود فراهم کند.
سومین گزینه ای که از او به عنوان فرد جایگزین مهدی علی نژاد نام برده می شود و از مدیران باسابقه ورزشی است، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش است که نزدیک به ساختمان سئول است و احتمال دارد این مسئولیت را بپذیرد.
مهرزاد حمیدی از مدیران دانشگاهی ورزش به شمار می رود و چند سالی است در معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار است.
هر چند به نظر می رسد شرایط وزارت ورزش به گونه ایست که ممکن است هر تغییری در تصمیمات اتخاذ شده صورت بگیرد اما پیگیری های خبرنگار سردبیر پرس نشان می دهد که مهرزاد حمیدی از سایر گزینه ها شانس بیشتری برای حضور در وزارت ورزش دارد.