گفتگوی تیم مذاکره اسرائیلی با طرف لبنانی درباره اختلافات دریایی

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روسیا الیوم، «کارین الهرار» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه I۲۴NEWS اعلام کرد: تیم مذاکره کننده اسرائیلی آمادگی دارد در زمینه اختلافات دریایی با لبنان در موضوع بهره برداری از منابع گازی و مساله ترسیم مرزهای دریایی گفتگو کرده تا توافق در این پرونده حاصل شود. […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روسیا الیوم، «کارین الهرار» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه I۲۴NEWS اعلام کرد: تیم مذاکره کننده اسرائیلی آمادگی دارد در زمینه اختلافات دریایی با لبنان در موضوع بهره برداری از منابع گازی و مساله ترسیم مرزهای دریایی گفتگو کرده تا توافق در این پرونده حاصل شود.
وی در ادامه مدعی شد: ما آماده مذاکرات هستیم و با نیت مثبت هم وارد این گفتگوها خواهیم شد. تیم مذاکره کننده اسرائیلی دیداری را با طرف مقابل در روزهای اخیر داشته است و پیشنهادی را نیز به میانجیگر آمریکایی ارائه کرده ایم، اگر تحول جدیدی رخ دهد، درباره آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی در ارتباط با میدان گازی کاریش نیز در ادامه ادعاهای خود، افزود: من می‌خواهم به طور قاطع بگویم که میدان گازی کاریش در مناطق مورد منازعه قرار ندارد، این میدان گازی قابل مذاکره نیست چون متعلق به اسرائیل است، به نظر من بحث درباره این مساله نتیجه بخش نخواهد بود.
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: اسرائیل آمادگی دارد با حضور میانجیگر آمریکایی اختلافات دریایی با لبنان را حل کند.
کارین الهرار در ادامه در پاسخ به سوالی در ارتباط با نگرانی احتمالی تل آویو از افزایش تنش‌ها با لبنان و رویارویی نظامی با حزب الله، نیز گفت: ارتش اسرائیل برای هر سناریویی آمادگی دارد، اما من به طرف مقابل پیشنهاد می‌دهم که در این زمینه در پی راه حل از طریق مذاکره باشد، چون تهدیدات این چنینی نتیجه‌ای ندارد.
گفتنی است بر خلاف ادعای وزیر انرژی رژیم صهیونیستی میدان گازی کاریش در خط مرزی ۲۹ در آب‌های سرزمینی لبنان قرار دارد و فعالیت استخراج گاز رژیم صهیونیستی از این میدان گازی غیر قانونی و خلاف قوانین بین المللی محسوب می‌شود.

منبع : مهر نیوز