گلایه پلیس از عملکرد ضعیف شهرداری در ساماندهی معتادان متجاهر

سردار حسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا جلسات و کارگروه‌های شهرداری تهران به منظور ساماندهی معتادان متجاهر تا کنون نتیجه‌ای هم داشته یا خیر، افزود: دوستان شهرداری تلاش می‌کنند و صحبت‌های فراوانی هم در این زمینه با پلیس داشته‌اند؛ تا کنون کارگروه و جلسات فراوانی […]

سردار حسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا جلسات و کارگروه‌های شهرداری تهران به منظور ساماندهی معتادان متجاهر تا کنون نتیجه‌ای هم داشته یا خیر، افزود: دوستان شهرداری تلاش می‌کنند و صحبت‌های فراوانی هم در این زمینه با پلیس داشته‌اند؛ تا کنون کارگروه و جلسات فراوانی تشکیل داده‌اند اما هیچ اتفاق مهم و خاصی رخ نداده است.
وی با اشاره به اینکه از جلسات و کارگروه‌های شهرداری برای ساماندهی معتادان متجاهر هیچ چیزی عاید پلیس نشده است، ادامه داد: به عنوان مثال این گونه نبوده است که بگوییم ۵ هزار یا ۲ هزار معتاد متجاهر نسبت به قبل بیشتر ساماندهی کرده‌ایم.
لزوم کاهش عرضه و تقاضای مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر با هم
رئیس پلیس پایتخت افزود: در زمینه مبارزه با اعتیاد و جمع‌آوری معتادان متجاهر دو بحث داریم. یکی جمع‌آوری معتادان متجاهر است و دیگری عرضه و تقاضای مواد مخدر است؛ اگر می‌خواهیم فعالیتمان در این زمینه نتیجه داشته باشد با هر دو موضوع را با هم جلو برد.
رحیمی با تاکید بر اینکه باید در زمینه مبارزه با مواد مخدر مساله برای دستگاه‌هایی که عهده دار این موضوع هستند، تعریف شود، گفت: اگر ما می‌گوئیم ۸ تا ۹ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم باید برای نگهداری و بازپروری اینها مکان در نظر بگیریم تا شهر را آلوده نکنند.
خرده فروشان مواد مخدر باید به اردوگاه بروند
وی با اشاره به اینکه در تهران ۷ تا ۸ هزار خرده فروش مواد مخدر داریم، افزود: خرده فروشان مواد مخدر باید در اردوگاه نگهداری شوند اما متأسفانه شاهد این هستیم که خرده فروشان بعد از دستگیری یا آزاد می‌شوند و یا به زندان می‌روند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه خلأ اصلی در زمینه عدم موفقیت در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر چیست، گفت: نظر من این است که در گام اول یک ظرفیت ۱۰ هزار نفری برای معتادان متجاهر پیش بینی شود تا بتوان تمامی این افراد را ساماندهی کرد.
عدم وجود اردوگاه برای نگهداری خرده فروشان مواد مخدر
سردار رحیمی بیان کرد: موضوع دیگر این است که دستگاه‌هایی که در این امر مسئولیت دارند باید به وظایف خودشان عمل کنند و برابر قانون خرده فروشان را به اردوگاه بفرستند نه زندان!
وی در پایان یادآور شد: البته شاید یکی از دلایلی که خرده فروشان مواد مخدر به زندان می‌روند این است که ما اصلاً اردوگاهی نداریم که بخواهیم آنها را بعد از دستگیری به آن مکان بفرستیم.

منبع : مهر نیوز