گلستان رتبه سوم اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور را کسب کرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد برزعلی پیش از ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: طرح جهش تولید در دیمزارها از ۲۰ هزار هکتار در سال اول اجرای طرح به ۷۰ هزار هکتار افزایش یافت. رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان افزود: براساس شاخص‌ها و ارزیابی‌های انجام گرفته توسط وزارت متبوع، استان گلستان در بین […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد برزعلی پیش از ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: طرح جهش تولید در دیمزارها از ۲۰ هزار هکتار در سال اول اجرای طرح به ۷۰ هزار هکتار افزایش یافت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان افزود: براساس شاخص‌ها و ارزیابی‌های انجام گرفته توسط وزارت متبوع، استان گلستان در بین ۱۵ استان تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها توانست بعد از استان‌های کرمانشاه و خوزستان رتبه سوم را براساس درصد تحقق کل برنامه‌ها در سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰ به خود اختصاص دهد.
برزعلی ادامه داد: با توجه به حمایت‌ها و مزایای این طرح، سال زراعی پیش رو استقبال بهره برداران دیم کار در استان افزایش یافته و بهره برداران زیادی از مزایای این طرح استفاده خواهند کرد.
وی ادامه داد: با حمایت‌های ستاد اجرایی در امر کود بذرمال به منظور بذرمال کردن بذور گواهی شده، کودهای ریزمغذی، بیمه محصول، تسهیلات ادوات دنباله بند، آموزش و توانمندسازی بهره برداران شاهد افزایش چشمگیری در عملکرد اراضی تحت پوشش دیم استان در محصولات مختلف درسال زراعی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ خواهیم بود.
گفتنی است این طرح با همراهی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مدت پنج سال برای افزایش محصولات کشاورزی بخصوص کلزا، گندم و جو و علوفه که وابسته به نزولات آسمانی و دیم هستند اجرا می شود.
در این طرح پرداخت تسهیلاتی از قبیل خرید ادوات کشاورزی و کمک هزینه بیمه محصولات بر عهده دولت است.
منبع : مهر نیوز