گمرک استان مرکزی رتبه دهم صادرات در کشور را دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، فرزاد مخلص‌الائمه عصر شنبه در حاشیه این بازدید با بیان اینکه گمرک جایگاه خاصی در حوزه اقتصادی دارد، گفت: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی، حساسیت و اهمیت کار گمرک بسیار ویژه است. وی افزود: گمرک استان مرکزی مرزی نیست اما رتبه ۱۰ کشوری در حوزه صادرات گویای آن […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، فرزاد مخلص‌الائمه عصر شنبه در حاشیه این بازدید با بیان اینکه گمرک جایگاه خاصی در حوزه اقتصادی دارد، گفت: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی، حساسیت و اهمیت کار گمرک بسیار ویژه است.
وی افزود: گمرک استان مرکزی مرزی نیست اما رتبه ۱۰ کشوری در حوزه صادرات گویای آن است که این استان جایگاه مهمی در اقتصاد کشور دارد.
استاندار مرکزی گفت: این استان این ظرفیت را دارد که صنایع خود را در خدمت اقتصاد غیرنفتی و مقابله با خام فروشی قرار دهد و همراهی گمرک در این زمینه بسیار مؤثر است.
رشد صادرات از گمرکات استان مرکزی در ۱۰ ماه سال جاری
سرپرست اداره‌کل گمرکات استان مرکزی نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل در حوزه تجارت خارجی افزود: در ۱۰ ماه امسال یک میلیون ۵۵۴ هزار تن کالا به ارزش تقریباً ۹۵۷ میلیون دلار از استان مرکزی صادر شده که رشد ۱۶ درصدی در وزن و رشد شش درصدی در ارزش را نشان می‌دهد.
روح الله غلامی افزود: استان مرکزی به ۸۵ کشور جهان صادرات دارد که کشورهای پاکستان، افغانستان، عراق، ترکیه، ارمنستان و امارات از مقاصد صادراتی عمده هستند.