گیلان نماد وحدت و همدلی در کشور است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی شامگاه سه شنبه در آئین افتتاحیه اجلاس پیر غلامان حسینی، اظهار کرد: گیلان دارای مردمانی متدین، انقلابی و جهادگر است و هیچ گاه در برابر ظلم کوتاه نیامدند. وی با بیان اینکه گیلان دیار آل بویه است، افزود: میرزا کوچک خان جنگلی در برابر ظلم و ستم عصر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی شامگاه سه شنبه در آئین افتتاحیه اجلاس پیر غلامان حسینی، اظهار کرد: گیلان دارای مردمانی متدین، انقلابی و جهادگر است و هیچ گاه در برابر ظلم کوتاه نیامدند.
وی با بیان اینکه گیلان دیار آل بویه است، افزود: میرزا کوچک خان جنگلی در برابر ظلم و ستم عصر خویش تسلیم نشد و تا پای شهادت مقاومت کرد و جنگید.
استاندار گیلان با اشاره به تنوع قومیتی و اقلیمی در این استان بیان کرد: گیلانی‌ها در بزنگاه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی تصمیمات سرنوشت ساز گرفتند و تاریخ ساز شدند.
عباسی با بیان اینکه نسل ما تربیت یافته مکتب امام حسین (ع) است، گفت: با ذکر مداحی و یا حسین (ع) گفتن‌های پیر غلامان بزرگ شدیم و تربیت یافتیم.
وی با اشاره به زیست اقوام و مذاهب مختلف در گیلان افزود: گیلان نماد وحدت و همدلی در کشور است.
استاندار گیلان با بیان اینکه پیر غلامان و ستایشگران مکتب امام حسین (ع) احیاگر نهضت عاشورا هستند، گفت: میزبانی پیر غلامان حسینی برای گیلانی‌ها یک فرصت مغتنم و ارزشمند است و باید این اتفاق بزرگ را قدر بدانیم.
عباسی با اشاره به نقش گیلان در زنده نگه داشتن راه امام حسین (ع) اضافه کرد: گیلانی‌ها مردمانی حسینی و علوی هستند و این مهم را در مباحث مختلف به اثبات رساندند.
وی با اشاره به حضور پیر غلامان حسینی در گیلان افزود: قدم ارزشمند پیر غلامان حسینی در گیلان موجب خیر و برکت برای استان است.

منبع : خبرگزاری مهر