یادمان امیر براتپور و ۱۷ خلبان شهید کرمانشاهی افتتاح خواهد شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی عبدالمالکی بعد از ظهر امروز در نشست خبری برگزاری مراسم تجلیل از امیر سرافراز خلبان فرج الله برات پور اظهار کرد: امیر برات پور یکی از سرمایه‌های ارزشمند انسانی شهر کرمانشاه است. وی با اشاره به عملیات ‏اچ‬ سه که بزرگترین عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در دوران […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی عبدالمالکی بعد از ظهر امروز در نشست خبری برگزاری مراسم تجلیل از امیر سرافراز خلبان فرج الله برات پور اظهار کرد: امیر برات پور یکی از سرمایه‌های ارزشمند انسانی شهر کرمانشاه است.
وی با اشاره به عملیات ‏اچ‬ سه که بزرگترین عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس بوده است، افزود: فرماندهی و طراحی این عملیات در ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۶۰ توسط امیر خلبان برات پور و دلاورمردان نیروی هوایی صورت گرفته است که این یادواره همزمان با سالگرد عملیات اچ سه برگزار می‌شود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه بیان کرد: کرمانشاه پر افتخارترین استان کشور در تقدیم شهدای نیروی هوایی است و این نشان از روحیه دلاور مردی و حماسه آفرینی مردم این استان در حفاظت و حراست از آب و خاک کشور در مقابل تهاجم بیگانگان و دشمنان است.
عبدالمالکی با اشاره به برگزاری این مراسم در روز پنج شنبه افزود: حدود ۲۰۰ نفر از فرماندهان، مسئولان و مهمانان کشوری و استانی با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم تجلیل از امیر خلبان برات پور و یادواره ۱۷ شهید خلبان نیروی هوایی در این عملیات حضور خواهند داشت.
وی گفت: در این مراسم نشان ویژه شهروندی توسط مدیران استانی تقدیم امیر خلبان برات پور به عنوان یکی از برجسته‌ترین مفاخر شهر کرمانشاه می‌شود و نیز عهدنامه بنیاد ملی نخبگان کشور که بالاترین درجه علمی کشور است توسط معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری تقدیم این امیر سرافراز اسلام خواهد شد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: به منظور رعایت تمام نکات و تدابیر بهداشتی یک کادر از بیمارستان ۵۲۰ ارتش کرمانشاه در محل ورودی سالن برگزاری مراسم مستقر هستند.
عبدالمالکی گفت: پس از مراسم بزرگداشت، یادمان ۱۷ شهید نیروی هوایی و مجسمه امیر خلبان برات پور در محل پارک صدرا و در مجاورت تالار انتظار واقع در میدان آزادگان شهر کرمانشاه رونمایی خواهد شد.
وی تاکید کرد: این برنامه با همکاری سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و قرارگاه عملیاتی غرب ارتش برگزار می‌شود.
عبدالمالکی ادامه داد: برگزاری مراسم بزرگداشت امیر خلبان برات پور، هشتمین برنامه از سلسله برنامه‌های بزرگداشت مفاخر انسانی شهر کرمانشاه است که تا پیش از این هفت برنامه برای بزرگداشت داشته‌های انسانی و بزرگان شهر کرمانشاه از جمله بزرگداشت پروفسور کزازی، میرزا رضا کلهر، یارمحمدخان کرمانشاهی و آیت الله نجومی برگزار شده است.