یورواسپورت: حضور اولین اسنوکرباز ایرانی در مسابقات مسترز

حسین وفایی قرار است در مسابقات مسترز به مصاف حریفان خود برود که برای اولین بار اتفاق خواهد افتاد. به گزارش سردبیر پرس و به نقل از یورواسپورت، تور جهانی اسنوکر تایید کرد که حسین وفایی به عنوان جانشین ژائو ژینتونگ که اوایل هفته به دلیل تحقیقات در مورد تبانی از حضور در مسابقات رسمی […]

حسین وفایی قرار است در مسابقات مسترز به مصاف حریفان خود برود که برای اولین بار اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش سردبیر پرس و به نقل از یورواسپورت، تور جهانی اسنوکر تایید کرد که حسین وفایی به عنوان جانشین ژائو ژینتونگ که اوایل هفته به دلیل تحقیقات در مورد تبانی از حضور در مسابقات رسمی تعلیق شد، در مسابقات مسترز حضور پیدا خواهد کرد.
یورواسپورت ادامه داد: او اولین ایرانی خواهد بود که تا به حال در مسابقات مسترز بازی می‌کند. ملی پوش ایران در اولین حضور خود در این رقابت‌ها با مارک سلبی روبرو خواهد شد.
در بیانیه WST درباره حضور وفایی آمده است: حسین وفایی در مسابقات مسترز ۲۰۲۳ حضور خواهد داشت و در دور افتتاحیه در ساعت ۱۹ روز یکشنبه ۸ ژانویه در کاخ الکساندرا در لندن به مصاف مارک سلبی خواهد رفت.
به گزارش سردبیر پرس، پیش از این انجمن جهانی بیلیارد و اسنوکر حرفه‌ای ها (WPBSA) اعلام کرد که دو بازیکن اسنوکر جهان به دلیل دستکاری در نتیجه مسابقات به منظور شرط‌بندی از حضور در رقابت‌های حرفه‌ای ها منع شده‌اند. جیسون فرگوسن رئیس WPBSA، تصمیم گرفته است که ژائو ژینتونگ و ژانگ ژیان کانگ را از حضور  در تور جهانی اسنوکر منع کند.
با توجه به محرومیت دوبازیکن اسنوکر حال باید ملی پوش ایران در این مسابقات به مصاف حریفان خود در مسابقات مسترز که یکی از مهمترین و پربیننده‌ترین مسابقات دنیای اسنوکر است، حضور پیدا کند. در این رقابت‌ها تنها ۱۶ نفر برتر رنکینگ جهانی اسنوکر می توانند حضور داشته باشند.
رقابت‌های مسترز سال ۲۰۲۳ در روزهای ۷-۱۴ ژانویه (۱۷-۲۴دی ماه) در عمارت الکساندر  برگزار می‌گردد و حسین وفایی از ساعت ۱۹ روز یکشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ در نخستین گام با مارک سلبی روبرو خواهد شد و در صورت پیروزی با برنده مسابقه هیگینز و لیزووسکی بازی خواهد کرد.
انتهای پیام