یک اتفاق عجیب دیگر/فدراسیون فوتبال دنبال فروش ساختمان‌های فوتسال!

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کمیته فوتسال ایران در زمان ریاست سیدرضا افتخاری دو واحد آپارتمان را در حوالی فدراسیون فوتبال خریداری کرد و با تشکیل سازمان لیگ فوتسال به این رشته توسعه داد. کمیته فوتسال ابتدا با سازمان لیگ در یکی از این واحدهای آپارتمانی کارش را شروع کرد و سپس با خریداری دیگر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کمیته فوتسال ایران در زمان ریاست سیدرضا افتخاری دو واحد آپارتمان را در حوالی فدراسیون فوتبال خریداری کرد و با تشکیل سازمان لیگ فوتسال به این رشته توسعه داد. کمیته فوتسال ابتدا با سازمان لیگ در یکی از این واحدهای آپارتمانی کارش را شروع کرد و سپس با خریداری دیگر واحد همان طبقه، کمیته فوتسال از سازمان لیگ جدا شد.
خرید این ساختمان‌ها در آن زمان با پول باشگاه‌هایی میسر شد که در دسته‌ها و رده‌های سنی مختلف فوتسال حضور داشتند. کمیته فوتسال از راه‌های مختلف از جمله تعیین حق عضویت، حق شرکت در مسابقات و سایر منابع درآمدی این دو ساختمان را به مجموعه فوتسال اضافه کرد.
ساختمان نخست در سال ۱۳۹۴ و زمانی که علی کفاشیان روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال نشسته بود، با حضور وی و افتخاری افتتاح شد و از همان زمان پایگاه اصلی این رشته بوده است.
حالا و پس از تصمیم هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برای انحلال سازمان لیگ فوتسال و اضافه کردن این سازمان به کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال، این فدراسیون تصمیم به فروش دو ساختمان فوتسال گرفته است.
تصویری از روز نخست افتتاح ساختمان کمیته فوتسال
فدراسیون فوتبال با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می‌کند و حتی ساختمان این فدراسیون به دلیل بدهی به «شستا» مصادره شده است. فدراسیون که احتمالاً در پرونده «مارک ویلموتس» در دادگاه عالی ورزش هم بازنده و محکوم به پرداخت چند میلیون یوروی دیگر می‌شود، حالا قصد دارد با فروش دو ساختمان فوتسال بخشی از این مشکلات مالی را رفع کند.
پیگیری‌های خبرنگار سردبیر پرس نشان می‌دهد شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون به همراه میرشاد ماجدی عضو هیات رئیسه در روزهای گذشته شرایط ساختمان‌های فوتسال را بررسی و برای فروش آن برنامه ریزی های لازم را انجام داده‌اند.
فدراسیون قصد دارد تشکیلات خود را به کمپ تیم‌های ملی انتقال بدهد و احتمال دارد دفاتر فوتسال هم به «خانه فوتسال» در کمپ منتقل شود اما این دو ساختمان فوتسال با هزینه باشگاه‌ها خریداری شده و فروش آن از سوی فدراسیون عجیب به نظر می‌رسد.
سیدرضا افتخاری رئیس پیشین کمیته فوتسال در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس تاکید کرد که فدراسیون در خرید این ساختمان‌ها هیچ کمکی به کمیته فوتسال نکرده و عملاً نمی‌تواند دو سرمایه بزرگ فوتسال را که متعلق به باشگاه‌ها است، به فروش برساند.