یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبارات پژوهشی اردبیل

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، داود شایقی عصر شنبه در جلسه آموزش و پژوهش در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: توزیع اعتبارات پژوهشی از ۱۶ فروردین بین ۲۴ دستگاه استانی آغاز شده و ما در قالب شورای عطف، نیازسنجی طرح‌ها و تأیید عناوین طرح‌های ارائه شده را توسط دستگاه‌ها مورد بررسی و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، داود شایقی عصر شنبه در جلسه آموزش و پژوهش در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: توزیع اعتبارات پژوهشی از ۱۶ فروردین بین ۲۴ دستگاه استانی آغاز شده و ما در قالب شورای عطف، نیازسنجی طرح‌ها و تأیید عناوین طرح‌های ارائه شده را توسط دستگاه‌ها مورد بررسی و دقت نظر قرار دادیم.
وی تصریح کرد: با ابلاغ دستورالعمل بند «ه» بودجه ۱۴۰۱ قرار شد تا دستگاه‌های اجرایی با عناوین مشخص شده طرح‌های خود را به ثبت رسانده و از پروسه طولانی در ثبت و بارگذاری این اطلاعات جلوگیری شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در مجموع ۹۹ عنوان طرح پژوهشی و تحقیقاتی به استان ابلاغ شده بود که بعد از بررسی ۴۹ عنوان به صورت مستند به تأیید رسید تا دستگاه‌های اجرایی متولی این عناوین را برای اجرا مد نظر قرار دهند.
شایقی افزود: عنوان طرح‌های پژوهشی هفت دستگاه در این فرآیند حذف شد و ما بخشی از بدهی سال‌های گذشته را که از بابت اجرای طرح‌های پژوهشی برای چهار دستگاه پیش آمده بود، پرداختی‌ها را انجام می‌دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال همه دستگاه‌ها با ورود به سامانه و طبق مقررات طرح‌های خود را به ثبت رسانده و از ارائه کارکرد معوق و بدهی پرهیز کنند.
شایقی اضافه کرد: سال گذشته ۸۰۰ میلیون تومان و امسال نیز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این طرح‌های پژوهشی مصوب اختصاص یافته که امیدواریم با پرداخت ۸۰ میلیون تومان بدهی سال‌های گذشته بتوانیم برای طرح‌های پژوهشی جدید تأمین منابع را انجام دهیم.
وی بیان کرد: با توجه به تصویب سند آمایش استان امیدواریم بخشی از این طرح‌ها در حوزه شرح خدمات و مبانی تعریف شده در این سند باشد تا ما سال به سال بتوانیم ابعاد مختلفی از این سند را بیان کنیم.
شایقی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما علاقه‌مند هستیم تا در این فرآیند به ۲ تا سه طرح پژوهشی راهگشا در سطح استان بر مبنای سند آمایش تأمین اعتبار کنیم که دانشگاه‌های استان به ویژه محقق و آزاد باید در این زمینه ورود پیدا کرده تا با جلوگیری از خرد شدن اعتبارات برای یک یا ۲ طرح پژوهشی مؤثر و عمده این منابع محدود نیم درصد دستگاه‌ها اختصاص پیدا کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تصریح کرد: امیدواریم با هماهنگی و همفکری بیشتر در سطح استان چنین شرایطی برای اجرای طرح‌های پژوهشی فراهم آید تا ما بتوانیم اقدامات مؤثر را در این بخش انجام دهیم.