۱۰۰۰هیئت مذهبی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سید رضا افتخاری عصر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: آئین عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی در سال جاری، در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح از بلوار جمهوری اسلامی و همراه با پخش زنده و مستقیم از […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سید رضا افتخاری عصر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: آئین عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی در سال جاری، در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح از بلوار جمهوری اسلامی و همراه با پخش زنده و مستقیم از شبکه استانی دنا آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه مکان تجمع شرکت کنندگان نیز میدان امام حسین (ع) است، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و به ویژه نهادهای فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون برای برگزاری آئین‌ها و برنامه‌های عزاداری دهه نخست ماه محرم، همکاری و مشارکت لازم را با سازمان تبلیغات اسلامی استان داشته اند.
افتخاری افزود: برنامه‌های قرآنی از جمله کرسی‌های تلاوت نیز از سوی هیئت‌های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد در کنار آئین‌های عزاداری ماه محرم در این استان لحاظ شده است.
وی پرداختن هیئت‌های های مذهبی استان به موضوع‌ها، مسائل، مشکلات و آسیب‌های اجتماعی هر محله و اقدام برای کاهش یا رفع آنها را یکی دیگر از برنامه‌های پیش بینی شده در کنار آئین‌های عزاداری ماه محرم در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.
حجت الاسلام افتخاری افزود: ۷۰۰ مبلّغ بومی و غیربومی در ماه محرم سال جاری، به نقاط مختلف این استان اعزام شده اند.
وی تصریح کرد: ۹۰۰ مداح نیز با حضور در هیئت‌های مذهبی استان اقدام به نوحه خوانی، روضه خوانی و مرثیه سرایی می‌کنند.
حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه تاکنون میزان استقبال قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه نوجوانان و جوانان از آئین‌ها و برنامه‌های عزاداری ماه محرم مطلوب بوده است، گفت: هیئت‌های مذهبی این استان در ماه محرم امسال در کنار برگزاری آئین‌ها و برنامه‌های عزاداری به موضوع مهم و ضروری جهاد تبیین نیز می‌پردازند.