۱۰۰۰ نفر از جامعه عشایری مازندران بیمه می شوند

محمد ابراهیمی در حاشیه جلسه امور عشایری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اظهار این که طبق قانون موظف به ارائه خدمات بیمه اجتماعی به جامعه هدف هستیم، افزود: آمادگی تحت پوشش قراردادن عشایر هستیم و تاکنون شمار زیادی از عشایر در استان بیمه شدند. وی افزود: آمادگی داریم ۱۰ درصد از ۱۵ درصد […]

محمد ابراهیمی در حاشیه جلسه امور عشایری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اظهار این که طبق قانون موظف به ارائه خدمات بیمه اجتماعی به جامعه هدف هستیم، افزود: آمادگی تحت پوشش قراردادن عشایر هستیم و تاکنون شمار زیادی از عشایر در استان بیمه شدند.
وی افزود: آمادگی داریم ۱۰ درصد از ۱۵ درصد حق بیمه عشایری در استان را تقبل کنیم و برای پوشش قراردادن هزار نفر از عشایر دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وجود ۳۰۳ سامانه عرفی در مرتع
مهرداد خزایی سرپرست منابع طبیعی مازندران – نوشهر با اظهار این که در کشور ۹۸۱ هزار خانوار با پنج میلیون نفر عشایری در کشور وجود دارد که ۴۲ درصد گوشت قرمز کشور را تولید می‌کند، افزود: باید نسبت به توانمندسازی اقتصاد خانوارها اقدام کنیم.
وی با اظهار این که نهاده‌ها را باید در اختیار خانواده‌ها قرار دهیم، گفت: سراهای دامداری سنتی از جمله جاذبه‌های عشایر به شمار می‌رود و با توجه به این که بیشتر آنها در حال تخریب است باید نسبت به بازسازی آنها اقدام شود.
سرپرست منابع طبیعی مازندران به نقش عشایر در حوزه گردشگری اشاره و اضافه کرد: ۳۰۳ سامانه عرفی در غرب استان وجود دارد و روش‌های مدیریت، حفظ آب و خاک و مرتعداری را به دامداران و مجریان آموزش می‌دهیم.

منبع : مهر نیوز