۱۰۰ درصد اعتبارات ۱۴۰۱ را در استان اردبیل جذب کردیم

داود شایقی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: سال مالی جدید از مهرماه شروع شده و در ۲ ماه اخیر تلاش و پیگیری برای جذب اعتبارات استانی بوده تا در فصول پیش رو بتوان به تدریج این منابع را جذب کرد. وی تصریح کرد: در سال گذشته ۶ هزار میلیارد تومان منابع به […]

داود شایقی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: سال مالی جدید از مهرماه شروع شده و در ۲ ماه اخیر تلاش و پیگیری برای جذب اعتبارات استانی بوده تا در فصول پیش رو بتوان به تدریج این منابع را جذب کرد.
وی تصریح کرد: در سال گذشته ۶ هزار میلیارد تومان منابع به استان تخصیص یافت که ما تلاش کردیم تا با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان تا آخر شهریورماه جذب صد درصدی این منابع را انجام دهیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: این امر جز افتخارات استان بوده که موفق شدیم صد درصد بودجه را جذب کرده و در ردیف‌های تعریف شده آنها را هزینه کنیم.
شایقی افزود: شورای نظارتی در استان از بازرسی گرفته تا دیوان محاسبات، اطلاعات و مدیریت برنامه‌ریزی در جذب این اعتبارات به شکل صد درصد همراهی خوبی را انجام داده تا بتوانیم هم منابع استانی و هم ملی را در مسیر توسعه استان استفاده کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از این مبلغ یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار استانی و بیش از پنج هزار میلیارد تومان ملی بوده که این منابع جذب پروژه‌های زیربنایی استان در حوزه راه، راه آهن، توسعه فرودگاه اردبیل، طرح‌های پروژه‌های آب و فاضلاب و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام شده است.
توزیع اعتبارات استانی با شاخص محرومیت
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اضافه کرد: در کشور مبنای توزیع اعتبارات جمعیت است که ما ۱.۵۶ درصد جمعیت کشور را داریم و به همین نسبت نیز سالانه بودجه دریافت می‌کنیم.
شایقی بیان کرد: با محوریت شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اعتبارات استانی بر اساس ضریب توسعه‌نیافتگی شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.
وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: نیمی از جمعیت استان در اردبیل ساکن هستند در حالی که سهم این شهرستان از اعتبارات استانی ۲۱ درصد است و در نقطه مقابل شهرستان خلخال با ۶ درصد جمعیت، ۱۶ درصد اعتبارات را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: ما بر اساس ضریب محرومیت شهرستان‌ها توزیع منابع استانی را انجام می‌دهیم تا شهرستان‌های محروم در استان از قافله توسعه عقب نمانند.