۱۰۰ غرفه به نمایشگاه کسب و کار و روایت پیشرفت سمنان اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد صادقی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه با موضوع دهه مبارک فجر به میزبانی سالن جلسات یادگار امام استانداری سمنان ضمن بیان اینکه طی دهه مبارک نمایشگاه خدمات کسب و کار و روایت پیشرفت در سمنان برپا می‌شود، ابراز داشت: تاریخ […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد صادقی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه با موضوع دهه مبارک فجر به میزبانی سالن جلسات یادگار امام استانداری سمنان ضمن بیان اینکه طی دهه مبارک نمایشگاه خدمات کسب و کار و روایت پیشرفت در سمنان برپا می‌شود، ابراز داشت: تاریخ برگزاری این نمایشگاه چهاردهم بهمن ماه سال جاری به مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی جنب اداره کل گمرک سمنان خواهد بود.
وی ضمن بیان این ۱۰۰ غرفه برای این نمایشگاه اختصاص داده شده است، افزود: ۳۴ دستگاه اجرایی در این نمایشگاه مشارکت دارند.
برگزاری ۱۲ رویداد در نمایشگاه کسب و کار
معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه ۱۲ رویداد در این نمایشگاه برگزار خواهد شد، ابراز داشت: مهمترین آنها به دستور رئیس سازمان بورس در سفر به سمنان برگزاری رویداد سواد مالی برای دانش آموزان خواهد بود.
صادقی ضمن بیان اینکه بسیج سازندگی به عنوان نهادی نقش آفرین در محرومیت زدایی در این نمایشگاه رویداد خواهند داشت، تصریح کرد: کافه دانش با متولی پارک علم و فناوری استان و رونمایی از محصولات دانش بنیان دیگر حواشی این نمایشگاه خواهد بود.
وی ضمن بیان اینکه اردوهای دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش استان سمنان در این نمایشگاه تدارک دیده شده است، افزود: مهمانان ملی و استانی نیز از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت.
رتبه نخست استان سمنان در رشد اقتصادی
معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه طی سال گذشته استان با احتساب نفت رتبه سوم رشد اقتصادی کشور را به خود اختصاص داده است، ابراز داشت: این استان با آمار ۵.۲ درصد بدون احتساب نفت در رشد اقتصادی رتبه نخست را دارد.
صادقی ضمن بیان اینکه بیکاری در استان سمنان طی پاییز سال جاری ۵.۸ درصد بوده است، تصریح کرد: این در حالی که بیکاری کشور ۷.۶ درصد است یعنی ۱.۸ درصد استان سمنان به لحاظ بیکاری پایین‌تر از نرم کشوری قرار دارد.
وی بابیان اینکه در ایجاد اشتغال طی دو سال اخیر استان سمنان همواره جز سه استان برتر کشور بوده است، افزود: در خصوص آمار بیکاری در حوزه مردان از هر ۱۰۰ نفر ۳.۶ درصد در استان سمنان بیکار هستند.
۱۵۰ درصد تعهد اشتغال استان محقق شد
معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه همه ساله ۱۵۰ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده است، ابراز داشت: این در دستگاه‌های اجرایی استان به طور جد پیگیری شده است.
صادقی ۲۷۶ نیروگاه خورشیدی در استان سمنان ایجاد شده است، تصریح کرد: افزایش ۱۳ درصدی در بهره‌مندی از انرژی خورشیدی در سطح استان سمنان اتفاق افتاده است.
وی بابیان اینکه ۱۸ نیروگاه خورشیدی دیگر نیز توسط بخش خصوصی در حال احداث است، افزود: از اینها ۱۰۰ مگابایت برق استحصال خواهد شد که این اتفاق یعنی افزایش ظرفیت برق از انرژی خورشید سال آتی رخ می‌دهد.
توجه ویژه به اقتصاد دیجیتال
معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه به اقتصاد دیجیتال در استان ویژه توجه شده است، ابراز داشت: در این راستا ۱۴ خوشه و زنجیره ارزی در استان تعریف شده است.
صادقی ضمن بیان این تراز کشور بعد از ۱۰ سال حوزه صادرات و واردات مثبت شده است، تصریح کرد: ارزش دلاری صادرات استان سمنان طی هفت ماهه سال جاری ۱۷ درصد افزایش پیدا کرد و این در حالی که ارزش وزنی نیز شش درصد رشد داشت.
وی ضمن بیان اینکه استان سمنان از خام فروشی به سمت فرآوری پیش رفته است، افزود: در رنکینگ صادرات محصولات پارک‌های علم و فناوری نیز سومین استان کشور هستیم به نحوی که سالانه ۱۰ میلیون دلار صادرات استان را به خود اختصاص داده است.