۱۰۰ مدرسه در البرز احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی عصر چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی جهت احداث ۱۰۰ مدرسه در البرز که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه البرز محروم‌ترین استان کشور در سرانه‌های آموزشی است، افزود: همواره این موضوع را مطرح و اطلاع رسانی کرده ایم ولی اکنون باید اراده‌ای قوی برای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجتبی عبداللهی عصر چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی جهت احداث ۱۰۰ مدرسه در البرز که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه البرز محروم‌ترین استان کشور در سرانه‌های آموزشی است، افزود: همواره این موضوع را مطرح و اطلاع رسانی کرده ایم ولی اکنون باید اراده‌ای قوی برای حل آن داشته باشیم.
وی ادامه داد: بر این اساس ساخت ۲۰۰ مدرسه در افق ۳ ساله استان طی مشارکت دولت و خیرین در دستور کار قرار دادیم که در فاز اول عملیات اجرایی ۱۰۰ مدرسه آغاز خواهد شد.
عبداللهی گفت: نامه نگاری و گرفتاری در بروکراسی‌های دست و پا گیر اداری تأثیری در روند امور ندارد بلکه باید عملیاتی و اجرایی وارد عمل شویم.
وی افزود: البرز برای رسیدن به شرایط نرمال آموزشی به ۵۵۰ مدرسه نیاز دارد که برای تحقق این امر گام به گام پیش می‌رویم.
استاندار البرز گفت: در این راستا شهرستان کرج با حدود ۲ میلیون نفر جمعیت و فردیس با حدود ۷۰۰ هزار نفر به توجه بیشتری نیاز دارند.
وی افزود: بر این باور هستم که می‌توانیم مشکلات استان را با همدلی و هم افزایی و اقدام جهادی و تلاش شبانه روزی حل کنیم.
عبداللهی گفت: آموزش و پرورش، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها باید در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی زمین‌های مناسب اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری مهر