۱۰ هزار تن کلزا از کشاورزان استان ایلام خریداری شد

محمد ناصر ناصری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: در استان ایلام از آغاز فصل برداشت تاکنون حدود ۱۰ هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری شده که این مقدار حدود ۷ هزار تن به کارخانه‌های روغن کشی منتقل شده است. وی افزود: روند خرید هنوز ادامه دارد، پیش بینی می‌شود امسال بالغ بر […]

محمد ناصر ناصری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: در استان ایلام از آغاز فصل برداشت تاکنون حدود ۱۰ هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری شده که این مقدار حدود ۷ هزار تن به کارخانه‌های روغن کشی منتقل شده است.
وی افزود: روند خرید هنوز ادامه دارد، پیش بینی می‌شود امسال بالغ بر ۱۲ هزار تن محصول کلزا توسط کشاورزان برداشت شود.
مدیرکل تعاون روستایی ایلام عنوان کرد: سازمان تعاون روستایی کار خرید کلزا را به صورت تضمینی انجام می‌دهد، نرخ اعلامی از سوی شرکت غله بر اساس هر کیلو ۱۰ هزار تومان است که بعد از خرید بلافاصله لیست کشاورزان به بانک ارسال می‌شود و در سامانه ثبت و نسبت به پرداخت بهای کلزا از طرف شرکت غله اقدام می‌شود.
وی ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۶۰ تا ۷۰ درصد مطالبات کلزاکاران پرداخت شده است.
ناصری با اشاره به بحث صنایع تبدیلی برای تولید کلزا در استان، افزود: احداث کارخانه روغن کشی با توجه به اینکه هزینه بسیار سنگینی را دارد و در توان استان نیست، در این راستا از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت خواهیم کرد.
مدیرکل تعاون روستایی ایلام گفت: در صورت راه اندازی کارخانه روغن کشی در استان، کشت دانه‌های روغنی در استان نیز بیشتر از این توسعه پیدا کند.

منبع : مهر