۱۰ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی فارس در آتش سوخت

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عبدالحسن صمد نژاد ظهر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۷ مورد حریق در استان ثبت شده که طبق نقشه‌های دقیق هوایی ۱۰ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش منابع طبیعی فارس در آتش سوخته است. او اضافه کرد: این […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، عبدالحسن صمد نژاد ظهر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۷ مورد حریق در استان ثبت شده که طبق نقشه‌های دقیق هوایی ۱۰ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش منابع طبیعی فارس در آتش سوخته است.
او اضافه کرد: این اداره کل در بخش‌هایی چون؛ تجهیزات، نیروی انسانی ماشین آلات و اعتبارات مورد نیاز تأمین آب و غذای نیروهای امدادی نیازمند همراهی است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس ادامه داد: این استان در حوزه آتش سوزی منابع طبیعی به ۲۷۴ بلوک بحرانی تقسیم بندی شده که در هر یک از این مناطق حداقل به یک نیروی انسانی و موتورسیکلت نیاز است که بصورت مستمر گشت زنی کند در صورتی که اکنون کمترین امکانات در اختیار منابع طبیعی فارس نیست.
صمدنژاد عنوان کرد: نیروهای منابع طبیعی و دوستداران محیط زیست با به خطر انداختن جان خود از این میراث طبیعی حفاظت می‌کنند.
وی تصریح کرد: شامگاه گذشته یکی از نیروهای منابع طبیعی فارس حین خاموش کردن آتش به دلیل محاصره دود بی هوش شد و نیروهای دیگر اتفاقی او را پیدا کردند و از مرگ حتمی نجات دادند.

منبع : مهر نیوز