۱۰ هزار پنل خورشیدی در سیستان و بلوچستان نصب می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهرداد جهاندیده عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با هدف توسعه پایدار جامعه روستایی و بهره مندی هر چه بیشتر آنان از انرژی پاک، طرح تأمین و اجرای ۱۰ هزار پنل خورشیدی در دستور کار این دفتر قرار گرفته است. وی ادامه داد: این برنامه طی تفاهم نامه پنج جانبه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهرداد جهاندیده عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با هدف توسعه پایدار جامعه روستایی و بهره مندی هر چه بیشتر آنان از انرژی پاک، طرح تأمین و اجرای ۱۰ هزار پنل خورشیدی در دستور کار این دفتر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این برنامه طی تفاهم نامه پنج جانبه ای میان وزارت نیرو، معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، بسیج سازندگی، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به مزایای اجرای پنل‌های خورشیدی برای روستاییان، خاطر نشان کرد: هزینه‌های احداث این پنل ها، از محل تسهیلات بانک عامل تأمین می‌شود و کسانی که تمایل به استفاده از ظرفیت پنل خورشیدی دارند می‌توانند با ثبت نام در سامانه مهرسان، از این امکانات بهره مند شوند.
این مسئول خاطرنشان کرد: تاکنون دو هزار و ۸۲۲ نفر در سامانه مهرسان ثبت نام کرده‌اند و به زودی در شهرستان چابهار توسط بسیج سازندگی سپاه سلمان استان وارد فاز نخست اجرایی خواهد شد.
جهاندیده در ادامه گفت: از جمله چالش‌های جدی مناطق روستایی، دسترسی به نعمت برق است که گسترش تعداد پنل‌های خورشیدی، به کاهش این چالش‌ها کمک می‌کند و از طرفی بخش خصوصی رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در این حوزه و توسعه ظرفیت نیروگاه‌های بادی و خورشیدی، خواهد داشت.