۱۱ میلیون مسافر نوروزی در مازندران اقامت کردند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی ایزدی چهارشنبه شب در ستاد اجرایی خدمات سفرهای استان با اشاره به اینکه تا ۹ فروردین ماه ۱۱ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۴ مسافر در استان اقامت کردند، افزود: از این تعداد ۷۲ هزار نفر در هتل‌ها، ۱۱ هزار نفر در اقامتگاه‌های سنتی، ۳۶ هزار نفر در مجتمع‌های […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی ایزدی چهارشنبه شب در ستاد اجرایی خدمات سفرهای استان با اشاره به اینکه تا ۹ فروردین ماه ۱۱ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۹۴ مسافر در استان اقامت کردند، افزود: از این تعداد ۷۲ هزار نفر در هتل‌ها، ۱۱ هزار نفر در اقامتگاه‌های سنتی، ۳۶ هزار نفر در مجتمع‌های گردشگری و پنج هزار نفر در مهمانپذیرها اقامت کردند.

وی میزان اقامت در هتل آپارتمان‌ها را ۷۶ هزار نفر و اقامتگاه‌های بوم گردی ۴۶ هزار و ۶۳۷ نفر بیان کرد و افزود: همچنین ۵۷ هزار نفر در متل ها، سه میلیون و ۵۷۰ هزار نفر در خانه‌های مسافر اقامت کردند که ۳۱ درصد مسافران را شامل می‌شود.

وی با اظهار اینکه شمار اقامت در اقامتگاه‌های موقت ۴۷۸ هزار بوده است، ادامه داد: در تأسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش نیز ۸۷ هزار نفر اسکان داده شدند.

ایزدی ادامه داد: شش میلیون و ۹۵۰ هزار نفر در سایر مراکز اقامتی از جمله مهمانسراهای ادارات و خوابگاه‌های دانشجویی اقامت کردند.

سرپرست میراث فرهنگی مازندران مجموع بازدیدهای نظارتی را ۷۳۶ مورد برشمرد و افزود: دو میلیون و ۹۹۱ هزار و ۹۴۴ نفر نیز از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بازدید کردند.

منبع : مهر نیوز