۱۲۰ کیلومتر از راه‌های استان مرکزی برف روبی شد

به گزارش سردبیر پرس، میثم سیفوری با اشاره به بارش برف در برخی جاده‌های استان مرکزی اظهار کرد: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته و هشدارهای اعلام شده در خصوص بارش برف، در جاده‌های استان به ویژه مناطق سردسیر و گردنه‌ها، نیروهای راهداری به حالت آماده باش درآمدند. وی افزود: طبق پیش بینی‌های انجام شده […]

به گزارش سردبیر پرس، میثم سیفوری با اشاره به بارش برف در برخی جاده‌های استان مرکزی اظهار کرد: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته و هشدارهای اعلام شده در خصوص بارش برف، در جاده‌های استان به ویژه مناطق سردسیر و گردنه‌ها، نیروهای راهداری به حالت آماده باش درآمدند.
وی افزود: طبق پیش بینی‌های انجام شده از شب گذشته شاهد این رخداد بودیم و برخی جاده‌های استان سفیدپوش شد.
رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی ادامه داد: محورهای تفرش به فراهان محدوده گردنه نقره کمر تفرش، خنداب-ملایر (گردنه محمدآباد) و شازند محدوده زالیان از شب گذشته با بارش برف روبرو بوده است.
سیفوری بیان کرد: در مجموع ۱۲۰ کیلومتر از این محورها توسط ۱۲ دستگاه ماشین آلات و با ۱۸ نیروی انسانی برفروبی شد.
وی با بیان اینکه ۵۵ تن نمک پاشی نیز به منظور جلوگیری از یخ زدگی معابر توسط نیروهای راهداری انجام شده است، گفت: در حال حاضر همه جاده‌های ارتباطی استان مرکزی باز است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: با توجه به تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارت تصویری و همچنین سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در حال حاضر همچنان در گردنه‌های نقره کمر تفرش، هندودر و خنداب – ملایر شاهد بارش برف هستیم.