۱۲ وقف جدید در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است

به گزارش خبرنگار خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام پرویز بخشی پورصبح دوشنبه در گفتگو با رسانه های گروهی اظهار کرد: وقف از سنت‌های زیبای اسلامی و تجلی احسان و نیکوکاری در سیره ائمه اطهار (ع) است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در خصوص تعداد موقوفات خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی ۱۰ هزار […]

به گزارش خبرنگار خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام پرویز بخشی پورصبح دوشنبه در گفتگو با رسانه های گروهی اظهار کرد: وقف از سنت‌های زیبای اسلامی و تجلی احسان و نیکوکاری در سیره ائمه اطهار (ع) است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در خصوص تعداد موقوفات خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی ۱۰ هزار و ۳۲۸ موقوفه به ثبت رسیده است و ۲۲ هزار و ۷۹۸ رقبه وجود دارد.
وی با اشاره به تعداد وقف های جدید در استان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ وقف جدید به ارزش ۳۴ میلیارد ریال در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.
بخشی پور ادامه داد: وقف های جدید در سال جاری بیشتر با نیات امور خیر و عام المنفعه و متناسب با نیازهای روز جامعه از جمله تهیه جهیزیه، مسکن جوانان، درمان، کمک به دانش آموزان و دانشجویان ثبت شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در پایان گفت: امسال شاهد ثبت چهار موقوفه در زیرکوه، سه موقوفه در بیرجند، ۲ موقوفه در قاین، یک موقوفه در طبس، یک موقوفه در فردوس و یک موقوفه در سربیشه بوده ایم