۱۳۲ فروند شناور بالای هزار تُن در بندر شهید باهنر پهلودهی شد

به گزارش سردبیر پرس، حمیدرضا محمد حسینی تختی بیان داشت: امکان افزایش ۲ برابری پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر از توانمندی‌های بالقوه این بندر در امر تخلیه و بارگیری کالا وجود دارد. وی ادامه داد: با توجه به افزایش پهلوگیری شناورهای با تناژ بالا در سال جاری و نیز سرعت بخشی در نُرم تخلیه […]

به گزارش سردبیر پرس، حمیدرضا محمد حسینی تختی بیان داشت: امکان افزایش ۲ برابری پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر از توانمندی‌های بالقوه این بندر در امر تخلیه و بارگیری کالا وجود دارد.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش پهلوگیری شناورهای با تناژ بالا در سال جاری و نیز سرعت بخشی در نُرم تخلیه و بارگیری در بندر شهید باهنر، امکان ۲ برابر شدن این رویه با دارا بودن ظرفیت‌های ویژه این بندر وجود دارد.
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: ظرفیت بندر شهید باهنر و نیز زیرساخت‌های لجستیکی مناسب، این بندر را به نقطه عطف مناسب و اصلی صادرات و واردات انواع کالاهای فله، یخچالی و سایر کالاها تبدیل کرده است.
محمدحسینی تختی با اشاره به امکان ۲ برابر شدن پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱.۵ متر در این بندر یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون روند تخلیه و بارگیری شناورهای تناژ بالای حامل کالای فله رو به افزایش بوده که این میزان متناسب با درخواست‌های صاحبان کالا افزایش خواهد یافت.
بندر شهید باهنر به عنوان سومین بندر صادراتی در کشور و نیز پنج بندر زیرمجموعه در شرق هرمزگان از قابلیت‌های خاص در عرصه تجاری و مسافری بین‌المللی برخوردار است.