۱۴۵۲ نفر ایام نوروز در کرمانشاه اهدا خون کردند

پژمان صالحی فر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در سال گذشته ۴۲ هزار و ۸۶۸ نفر شامل ۹۳.۵ درصد آقایان و ۶.۵ درصد بانوان نسبت به اهدا خون اقدام کردند. وی افزود: همچنین در سال گذشته ۴۵۹ واحد پلاسما از سوی بهبود یافتگان بیماری کرونا و یک هزار و ۵۹۵ […]

پژمان صالحی فر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در سال گذشته ۴۲ هزار و ۸۶۸ نفر شامل ۹۳.۵ درصد آقایان و ۶.۵ درصد بانوان نسبت به اهدا خون اقدام کردند.
وی افزود: همچنین در سال گذشته ۴۵۹ واحد پلاسما از سوی بهبود یافتگان بیماری کرونا و یک هزار و ۵۹۵ واحد پلاکت نیز اهدا شده است.
مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به نیاز مراکز درمانی در مقاطع مختلف سال و حوادث گوناگون ۸۹ هزار و ۵۶۶ واحد انواع فراورده‌های خونی بین مراکز درمانی استان کرمانشاه توزیع شده است.
صالحی فر با اشاره به میزان اهدای خون در طرح نوروزی انتقال خون استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در طرح نوروزی انتقال خون از ۲۹ اسفند سال ۹۹ تا ۱۳ فروردین سال جاری یک هزار و ۴۵۲ نفر با حضور در مراکز سازمان نسبت به اهدا خون اقدام کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش را داشته‌ایم.
وی بیان کرد: ۵۲ واحد پلاکت در طرح نوروزی اهدا شده است که رشد سه برابری را در این ایام داشته و در ایام نوروز ۲ هزار و ۷۳۴ فراورده‌های خونی بین مراکز درمانی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه ۲۲ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه پیک چهارم کرونا در استان آغاز شده است، گفت: با اعلام دانشگاه علوم پزشکی تعداد موارد مبتلا و بستری در استان کرمانشاه رو به افزایش است و نیاز به فراورده‌های خونی بخصوص پلاسما بیشتر خواهد شد.
صالحی فر گفت: همه افراد ۱۸ تا ۶۰ سال بهبود یافته کرونا و بدون بیماری زمینه‌ای می‌توانند نسبت به اهدا پلاسما اقدام کنند و سهمی در بهبود سایر بیماران کرونایی داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: مراکز اهدای خون همه روزه بجز روزهای جمعه از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ بعد از ظهر آماده پذیرش اهداکنندگان هستند.