۱۵۳ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در کشور مشغول تحصیل هستند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محسن حاجی میرزایی پیش از ظهر یکشنبه در آئین خشت گذاری و آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین معضلات انسان‌ها غفلت است، گفت: یاد کردن می‌تواند، […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محسن حاجی میرزایی پیش از ظهر یکشنبه در آئین خشت گذاری و آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین معضلات انسان‌ها غفلت است، گفت: یاد کردن می‌تواند، مسیر حیات انسان‌ها را جلا بخشد، باید از روزهای شیرین و پر ماجرای انقلاب اسلامی یاد کنیم.
وی گفت: انقلاب اسلامی در طول ۴۱ سال گذشته عزت و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آورد، معمولاً مجموعه‌های که در متن یک حرکت بزرگ قرار دارند، در جریان عظمت آن نباشند و کسانی که از دور می‌نگرند و یا بعداً به آن نگاه می‌کنند، درک روشن‌تری نسبت به آن داشته باشند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه انقلاب‌ها جز نادرترین و پیچیده‌ترین مقاطع تاریخ هستند، گفت: دشمنان از ابتدا سعی در کم رنگ کردن انقلاب اسلامی داشتند، اما دستاوردهای این انقلاب را با دیگر انقلاب‌های قرن‌های اخیر مقایسه کنید، تا با قابلیت‌های ممتاز و بزرگ انقلاب اسلامی آشنا شوید، انقلاب اسلامی نشان داد، اگر یک ملت بایستد، تمام هستی در برابر آن کرنش می‌کنند.
حاجی میرزایی گفت: نباید وجود کاستی‌ها که طبیعت هر جریان تاریخ ساز و بزرگی است، ما را دلسرد کند.
وی با اشاره به معارف اسلامی و قرآنی گفت: بنیان انقلاب اسلامی بر صداقت، فداکاری، اهتمام بر امور مردم، ظلم ستیزی، مستضعف گرایی، حمایت از محرومین و همه ارزش‌های والای الهی است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به خشت گذاری مجتمع آموزشی استثنایی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی اضافه کرد: امیدواریم هر بنایی که می‌گذاریم، بر مبنای تقوا باشد، باید به این قشر توجه ویژه شود، در حال حاضر بیش از ۱۵۳ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در یک هزار و ۶۰۰ مدرسه استثنایی و ۱۴ هزار مدرسه عادی فعالیت می‌کنند.
وی افزود: باید پیوندهای دانش آموزان با نیاز ویژه با جامعه عادی را در همین دوران آموزش ایجاد کنیم، تا امروز بیش از ۷۰ هزار نفر از این ۱۵۳ هزار دانش آموز با نیاز ویژه به مدارس عادی پیوستند و تلاش می‌کنیم، تا این تعداد افزایش یابد.
حاجی میرزایی با بیان اینکه امروز بنای آغاز ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور آغاز می‌شود، گفت: امروز وضع فضاهای آموزشی در آموزش و پرورش تهران خوب نیست و یکی از دلایل خوب نبودن وضع جابجایی‌های گسترده جمعیت و مهاجرت‌ها است، که تعادل جمعیتی را بر هم می‌زند و فراهم کردن امکانات برای این افراد بدون شک بدون کمک مردمی میسر نیست.
وی گفت: اگر هر ایرانی یک هزار تومان در روز برای مدرسه سازی کنار بگذارد، ما در سال ۲۸ هزار میلیارد تومان پول داریم، که می‌توانیم مشکل فضای آموزشی کشور را سر و سامان دهیم، این عدد بزرگی است، اما قطره قطره است و برای افراد رقم بزرگی نیست، اما می‌تواند، سبب رقم خوردن اتفاق بزرگی در فضاهای آموزشی کشور شود.