۲۰۰ ویژه برنامه کودک و نوجوان دهه فجر در گیلان اجرا می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید جلیل میر عظیمی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در زمینه ضرورت نقش‌آفرینی در قالب «سربازان جهاد تبیین»، اظهار کرد: آگاهی بخشی به نسل جوان درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی لازم و ضروری است. وی با بیان اینکه این موضوع در اولویت دستگاه‌های […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید جلیل میر عظیمی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در زمینه ضرورت نقش‌آفرینی در قالب «سربازان جهاد تبیین»، اظهار کرد: آگاهی بخشی به نسل جوان درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی لازم و ضروری است.
وی با بیان اینکه این موضوع در اولویت دستگاه‌های فرهنگی است، تأکید کرد: صیانت از ارزش‌ها و مرزهای جغرافیایی کشور را مدیون و مرهون تربیت شدگان در مکتب انقلاب هستیم.
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ادامه داد: ۲۰۰ عنوان برنامه، ویژه ایام الله چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب از سوی کمیته کودک و نوجوان ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر استان گیلان پیش بینی و اجرا می‌شود.
میر عظیمی با اشاره به اینکه در همین راستا به دنبال تربیت نسل کودک و نوجوان و اجرای فعالیت‌های هدف‌مند فرهنگی برای آینده نظام مقدم جمهوری اسلامی هستیم، ادامه داد: ایام‌الله دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان جایگاه و دستگاه‌های انقلاب اسلامی است.
وی در ادامه به برخی برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اشاره و اضافه کرد: گلباران مزار شهدا، اکران رایگان فیلم «منصور»، نشست «سبک زندگی ایرانی-اسلامی با رویکرد فرزندآوری» بخشی از برنامه‌های این نهاد برای ایام دهه مبارک فجر است.
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ادامه داد: برگزاری «جشن انقلاب»، «برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی»، «نشست‌های تخصصی با محوریت محیط‌زیست» و اجرای «مسابقه نقاشی انقلاب» در پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است.
وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی به صورت حضوری و مجازی برای کودکان و نوجوانان، تأکید کرد: برپایی ایستگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی در مسیر راه‌پیمایی بخش دیگری از برنامه‌ها است.

منبع : خبرگزاری مهر