۲۰ عنوان برنامه توسط هلال احمر در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا رضایی صبح سه شنبه در نشست شورای معاونین هلال احمر استان، بیان کرد: با افتتاح سه خانه هلال در شهرستان‌های بیرجند، فردوس و زیرکوه مجموع خانه‌های هلال در سطح استان خراسان جنوبی با هدف ارائه آموزش‌های همگانی و اولیه امداد و نجات به ۱۹۵ خانه می‌رسد. وی با بیان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا رضایی صبح سه شنبه در نشست شورای معاونین هلال احمر استان، بیان کرد: با افتتاح سه خانه هلال در شهرستان‌های بیرجند، فردوس و زیرکوه مجموع خانه‌های هلال در سطح استان خراسان جنوبی با هدف ارائه آموزش‌های همگانی و اولیه امداد و نجات به ۱۹۵ خانه می‌رسد.

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال با محوریت داوطلبانه اداره می‌شوند، افزود: راه اندازی خانه‌های هلال زمینه مناسب برای برگزاری دوره‌های آموزش همگانی در بخش خدمات اولیه امداد و نجات را برای روستاییان در زمان وقوع حوادث فراهم می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان طی ایام دهه فجر، عنوان کرد: اجرای کمپین آموزشی خانه‌های هلال، دیدار اعضای جوانان هلال احمر با مادران شهید، فراخوان عضویت، همراهی اعضای جوانان در سطح مدارس در خصوص اجرای برنامه زنگ انقلاب، جشن انقلاب در مجتمع‌های دانش آموزی زیرکوه و قاین و همچنین دیدار با نماینده ولی فقیه، امامان جمعه و خانواده شهدا از اهم برنامه‌های دهه فجر است.

وی با بیان اینکه ارائه آموزش همگانی، مقابله و پاسخگویی به سوانح دو وظیفه اصلی هلال احمر است، گفت: در این راستا سه دوره تخصصی امداد و نجات و توان افزایی در ۲۴ پایگاه امدادی بین شهری همزمان با دهه فجر در سطح استان برگزار خواهد شد.

رضایی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی و ارتقا سطح سلامت خانواده‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های هلال احمر به ویژه در ایام کرونا است، افزود: اعزام کاروان سلامت، برپایی ایستگاه سلامت در محل نماز جمعه، برپایی ایستگاه سلامت و نقاشی در مسیر راهپیمایی و همچنین اجرای طرح سلامتگر مدرسه از جمله برنامه‌های هلال در دهه فجر است.

به گفته وی برگزاری مسابقه کتاب خوانی “چرا انقلاب کردیم”، مسابقه دلنوشته های انقلابی، برگزاری اردوی جهادی خدمت در شهرستان قاین، افتتاح کانون‌های دانش آموزی در شهرستان‌ها، و افتتاحیه طرح دادرس از دیگر برنامه‌های هلال احمر استان در دهه فجر است.